Aktualności

Urodzinowy bieg w Gdyni

Bieg Urodzinowy, który odbędzie się 11 i 12 lutego 2017 r., to pierwszy start w ramach PKO Grand Prix Gdyni, organizowany tradycyjnie dla upamiętnia nadania praw miejskich.

Zaprojektuj plakat R@portu. Teatr Miejski przygotowuje się do Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych

Na grafików, projektantów, artystów plastyków i firmy zajmujące się projektowaniem reklamowym oraz inne osoby zainteresowane czeka ciekawe wyzwanie. Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni ogłosił trzecią edycję konkursu na plakat promujący Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@port. Zgłoszenia można przesyłać do 15 marca 2017 r.

Dzień Aktywnego Seniora w Gdyni

Gdyńskie Centrum Sportu z okazji przypadającego w dniach 21 i 22 stycznia Dnia Babci i Dnia Dziadka zaprasza wszystkich chętnych na trzecią edycję Dnia Aktywnego Seniora. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 23 stycznia 2017 r. Wstęp – wolny.

Zadania edukacyjne ze wsparciem

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w 2017 r. przez organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego zadań publicznych Województwa Pomorskiego w dziedzinie edukacji.

Styczniowy Kaszub Cup

Na Hali Widowiskowo-Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie, 14 i 15 stycznia 2017 r., odbędzie się kolejny turniej Kaszub Cup. W zawodach rywalizować będzie 20 drużyn z rocznika 2008. Turniej został objęty patronatem honorowym Mieczysława Struk, marszałka województwa pomorskiego.

Inteligencja Finansowa – inspiracje, motywacje i nauka inteligentnego zarządzania finansami

Na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, 13 i 14 stycznia 2017 r. odbędzie się festiwal Inteligencji Finansowej. Wydarzenie jest doskonałą okazją, by w obecności praktyków zdobyć i poszerzyć wiedzę z zakresu funkcjonowania mechanizmów finansowych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Ferie w Bytowskim Centrum Kultury

Bytowskie Centrum Kultury na czas zimowego odpoczynku dzieci i młodzieży przygotowało wiele atrakcji. Zaplanowano m.in. warsztaty taneczne, rzeźbiarskie, ceramiczne. Będzie można pograć w planszówki, obejrzeć spektakle „Królowa Śniegu " i „Zaczarowany młynek". Nie zabraknie również projekcji filmowych. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Ferie w… zagrodzie

Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie zaprasza w dwa czwartki – 19 i 26 stycznia 2017 r. do Zagrody Styp-Rekowskich w Płotowie na zajęcia dla dzieci. W ramach ferii zimowych, pod okiem opiekunów, najmłodsi będą mogli przyrządzić smakołyki z ciasta drożdżowego, posłuchać kaszubskich bajek, poznać dawne karnawałowe tradycje oraz własnoręcznie wykonać ozdoby i ciekawe prace plastyczne.

Tajemnice architektoniczne gmachu Dyrekcji Kolei w Gdańsku

- Gmach Dyrekcji Kolei, oddany do użytku w 1914 r., stanowi unikatowy w Gdańsku przykład baroku wilhelmińskiego – mówi o budowli Katarzyna Wojtczak, która poprowadzi najbliższy wykład z cyklu Architektura Gdańska. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 21 stycznia 2017 r. w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego. Wstęp wolny.

Kreatywnie zimą w gdańskiej Windzie

Gdański Archipelag Kultury – Winda od 16 do 27 stycznia 2017 r. zaprasza na ciekawe zajęcia i spotkania. Program obejmuje warsztaty manualne (ceramiczne i rękodzielnicze), gry zespołowe, spotkania z interesującymi osobami, zwiedzanie ciekawych miejsc. Ponadto, 17 stycznia odbędzie się koncert z cyklu Gdańskie Kawiarnie Jazzowe – wystąpi Marcin Wądołowski Trio, a do 13 stycznia trwa Konkurs na Zimowy Limeryk Antydepresyjny.

Szekspirowski pozwiedzaj… z dziećmi

Chcesz zachęcić dziecko do teatru? Jesteś miłośnikiem nowoczesnej architektury? Gdański Teatr Szekspirowski, raz w miesiącu, zaprasza na rodzinne zwiedzanie. Tematem najbliższego spaceru, który odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia 2017 r., będzie architektura. Liczba miejsc jest ograniczona.

Młodzi śpiewają stare piosenki – możesz się zgłosić

Podczas XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Piosenki lat 60. i 70. pt. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce", który odbędzie się 14-15 czerwca 2017 r. w Wyszkowie, zaprezentują się młodzi artyści, którzy cenią polskie piosenki. W festiwalu może wziąć udział młodzież od lat 14 (soliści i zespoły), zgłoszenia przyjmowane są do 25 lutego.

Czwarta kolejka trójmiejskich biegów wystartuje w Małym Kacku

W najbliższą niedzielę, 15 stycznia 2017 r. odbędą się czwarte w sezonie jesienno-zimowym zawody z cyklu przełajowych biegów Grand Prix City Trail. Biegacze będą rywalizować w gdyńskim Małym Kacku na 5-kilometrowej trasie.

WordUp Trójmiasto #7, czyli spotkanie blogerów i nie tylko

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia szykuje się prawdziwa gratka dla blogerów, ale i pozostałych osób korzystających z WordPressa. W sobotę, 14 stycznia 2017 r. odbędzie się spotkanie poświęcone właśnie temu systemowi. Wstęp na wydarzenie jest wolny po uprzedniej rejestracji.

Nauka i zabawa w Muzeum Narodowym

Wizyta w muzeum nie musi się ograniczać tylko do oprowadzania po ekspozycji. Muzeum Narodowe w Gdańsku to miejsce ciekawe, gdzie można wesoło spędzić zimowy poranek, pośmiać się, gdzie co chwila coś zaskakuje. Na ferie od 16 do 27 stycznia 2017 r. w oddziałach zaplanowano wiele atrakcji. Spędź miło czas, ucząc się przez zabawę. Zabawę ze sztuką i nie tylko!

Twórcze ferie w Kwidzynie

Jeżeli nie wyjeżdżasz na ferie i nie chcesz poddać się zimowej nudzie, Scena Lalkowa im. Jana Wilkowskiego zaprasza od 16 do 27 stycznia 2017 r. do wspólnej twórczej zabawy. Wstęp jest wolny, konieczne wcześniejsze zapisy. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 7-12 lat.

Historyczne ferie w muzeum w Gdańsku

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zaprasza do swoich oddziałów od 17 do 27 stycznia 2017 r. grupy przedszkolne, szkolne i półkolonijne liczące do 25 osób na wyjątkowe Historyczne Ferie. Czeka moc atrakcji, m.in. zwiedzanie połączone z zabawą, podczas której będzie można poznać bliżej historię i kulturę XVIII-wiecznego Gdańska i nie tylko – uczestnicy zgłębią tajniki pisma sumeryjskiego.

Warsztaty rodzinne w Ustce

Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, w każdą trzecią sobotę miesiąca, zaprasza na bezpłatne warsztaty, w których mogą uczestniczyć całe rodziny i wspólnie odkrywać sztukę.

Młodzi detektywi poszukają złota... w bibliotece

Czy złote sztaby ukryte podczas wojny wciąż czekają na znalazcę? Czy uzbrojeni w wiedzę detektywi potrafią w ciągu jednej nocy poradzić sobie z zagadką? Zostań detektywem i znajdź odpowiedź na nurtujące pytania. W Bibliotece Głównej w piątek, 27 stycznia 2017 r. odbędzie się finał wielkiego śledztwa.

Sercowe sprawy na wykładzie w Experymencie

Centrum Nauki Experyment w Gdyni w ramach cyklu „Wykłady z dowodem" zaprasza na kolejne spotkanie dotyczące zdrowia. W niedzielę, 15 stycznia 2017 r. podczas otwartego wykładu „Sercowe sprawy. Codzienna profilaktyka dla zdrowego serca" dowiemy się, jak zapobiegać chorobom układu krążenia. Poznamy, jakie działania i zasady zdrowego trybu życia są polecane przez światowych ekspertów w dziedzinie medycyny, kto znajduje się w grupie ryzyka oraz kiedy należy przeprowadzać badania profilaktyczne.

Bałwanek i gorący piecyk – Teatr w Oknie dzieciom

Czy możliwa jest miłość bałwanka i gorącego piecyka? Tego będą mogli się dowiedzieć najmłodsi widzowie, którzy wraz z rodzicami wybiorą się do Teatru w Oknie. Spektakl „Bałwanek i gorący piecyk" w wykonaniu Marcina Marca z Teatru Barnaby w sobotę, 28 stycznia 2017 r.

Sportowe ferie w Lęborku

Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku organizuje cykl zawodów sportowych w ramach akcji Ferie 2017 na sportowo. Podczas zimowej przerwy odbędą się turnieje: halowej piłki nożnej, tenisa stołowego i ziemnego, mini siatkówki oraz koszykówki. Obowiązują zapisy.

Ferie po gdyńsku

Jak co roku gdyńskie instytucje kultury, ośrodki edukacyjne i sportowe przygotowały dla dzieci i młodzieży szeroki wachlarz aktywności. Wśród nich znajdą się warsztaty plastyczne, teatralne, czytelnicze i kulturoznawcze, zajęcia ruchowe. Wiele z nich jest nieodpłatnych. Na część zajęć warto zapisać się wcześniej.

Muzealne i filmowe ferie zimowe w Lęborku

Podczas ferii zimowych, od 16 do 27 stycznia 2017 r., lęborskie Muzeum organizuje cykl warsztatów zanikających rzemiosł – papieru czerpanego, wykonywania biżuterii z filcu, biżuterii pradziejowej, toreb na zakupy i zdobienia powłoczek na jaśki. Zaplanowano także spotkania tematyczne, m.in. o baśniach kaszubskich, garncarstwie w pradziejach, warsztacie archeologa. Nie zabraknie też propozycji filmowych. Kino Fregata przygotowało specjalną ofertę.

Aktywny trening w Gdyni na rzecz orkiestry

Podczas treningu ogólnorozwojowego na plaży miejskiej w Gdyni, w niedzielę, 15 stycznia 2017 r. odbędzie się zbiórka na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na wydarzenie zaprasza Big Yellow Foot Adventure Team.

Ferie ze sztuką w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Centrum Aktywności Twórczej w Ustce na ferie zimowe dla dzieci, młodzieży i studentów przygotowało bogatą ofertę warsztatów plastycznych, rzeźby, ceramiki, obrazu i dźwięku oraz animacji poklatkowej.

Ferie w gdańskich bibliotekach

Czy ferie w bibliotece to tylko czytanie książek? Czy w bibliotece można się bawić? Filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku na ferie zimowe, dla młodszych i trochę starszych dzieci, przygotowały ciekawe i trochę zapomniane gry i zabawy oraz zajęcia plastyczne.

Wiosna z Vivaldim, czyli muzyczne cztery pory roku dla dzieci

„Cztery Pory Roku" to nie tylko koncert z aktywnym udziałem najmłodszych melomanów, ale także muzyczne i multimedialne widowisko ze wspaniałą narracją aktorów oraz teatralnych lalek. Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza na kolejne spotkanie dla dzieci, przełamujące tradycyjną formułę edukacji muzycznej. Na koncert „Wiosenny ogród", który odbędzie się 20 marca 2017 r. są jeszcze bilety.

Biblioteka dzieciom, czyli wiersze Juliana Tuwima

W ramach cyklu Biblioteki dla dzieci najmłodsi będą mogli zobaczyć spektakl „Cudowna kraina bajek". Jest to prezentacja wierszy Juliana Tuwima m.in.: „Lokomotywa", „Rzepka", „Słoń Trąbalski", „Pan Tralaliński", „Dyzio Marzyciel", „Babcia i kurka". Dzieci zaprasza Biblioteka Główna w poniedziałek, 16 stycznia 2017 r.

Ferie w morskim muzeum – o nawigacji, podwodnych tajemnicach i sekretach Żurawia

Jak ubierali się nurkowie 300 lat temu? Czy można zobaczyć ciśnienie? O czym mówią do nas zabytki i jak odczytać znaki nawigacyjne. Tak interesująco można spędzić ferie od 16 do 27 stycznia 2017 r. w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku.

Archiwum wiadomości