Aktualności

Krzyżacy kontra Kociewiacy w Gniewie

Pokazy rzemiosła dawnego, pojedynki na miecze i instrumenty, prezentacja kulinariów i napitków regionalnych, koncerty oraz spektakle to tylko nie liczne z atrakcji, jakie czekają na tych, którzy 26 lipca 2015 r. zawitają na rynek starego miasta w Gniewie z okazji Festiwalu Krzyżacy kontra Kociewiacy.

Oblężenie Malborka 2015

Każdy, kto chce spróbować średniowiecznego życia, powinien stawić się w Malborku, gdzie na trzy dni, od 24 do 26 lipca 2015 r., będzie mógł przenieść się w czasie. Wojska króla Jagiełły zmierzają już do krzyżackiej twierdzy. Zakonnicy zwierają szeregi i umacniają warownie. W tym roku zamek będzie oblegany po raz szesnasty.

Mistrzostwa Świata na Kociewiu w Kapele

Na gminnym Stadionie Sportowym im. Włodzimierza Kuchty w Szlachcie, w sobotę. 25 lipca, odbędą się XVI Mistrzostwa Świata na Kociewiu w Kapele. Na uczestników zabawy czekają różnorodne atrakcje – występy artystyczne, pokazy m.in. pokaz ratownictwa medycznego oraz konkursy dla dzieci i dorosłych. Zawody honorowym patronatem objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Beach soccer

W ramach Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Plażowej w Gdyni, w dniach 17-19 lipca. odbędzie się turniej ekstraklasy i I ligi.

„Na plasterki!”, czyli urodziny Janusza Christy

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku zaprasza na nietypową imprezę urodzinową w sopockim Grodzisku. W niedzielę 19 lipca 2015 r. odbędzie się święto Janusza Christy. W tym dniu w 1934 roku urodził się autor kultowej serii komiksów o Kajku i Kokoszu. Twórca ten prawie całe swoje życie związał z Sopotem, dlatego też wydarzenie zaplanowano w sopockim oddziale muzeum, „Grodzisku".

Mały triathlonista – wielki wyczyn

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku w ramach Triathlon Gdańsk 2015 przygotował specjalną edycję dla dzieci i młodzieży. Triathlon dla dzieci odbędzie się w sobotę, 18 lipca, o godz. 16.00. Strat jest bezpłatny.

Aktywnie, zdrowo, kolorowo

W Gdańsku-Jelitkowie od 13 lipca do 16 sierpnia 2015 r. na plażowiczów czeka strefa aktywności. „Nie idę w zaparte" – to hasło przewodnie wydarzenia. Dla uczestników zaplanowano gry, zabawy i konkursy z nagrodami.

City Trail on Tour

Jeden z etapów, letniej odsłony największego cyklu biegów w Polsce, City Trail on Tour odbędzie się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, we wtorek, 4 sierpnia. Uczestnicy będą mieli do pokonania 5 km.

Volvo Gdynia Sailing Days

Ponad tysiąc żeglarzy z całego świata zmierzy się nie tylko ze sobą, lecz także z trudnymi wodami Zatoki Gdańskiej. Na gdyńskim horyzoncie będzie można podziwiać jednostki reprezentujące kilkanaście różnych klas żeglarskich. Wśród atrakcji znajdą się m.in. bezpłatne zajęcia sportowe oraz liczne konkursy, w których będzie można wygrać ciekawe nagrody żeglarskie. Zawody odbędą się w dniach 9-26 lipca.

Dobble – bicie rekordu

Na stadionie PGE Arena w Gdańsku, 11 lipca 2015 r. będzie miała miejsce próba ustanowienia rekordu Polski w liczbie osób jednocześnie grających w planszówki, w grę Dobble. Udział mogą wziąć osoby, które już grają oraz te, które chciałyby dopiero poznać świat gier planszowych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak warto się wcześniej zapisać.

„Szanowni Państwo i Miasto”, czyli gra miejska w Gdyni

Gdyńskie Muzeum Emigracji zaprasza młodzież, rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami bądź całe grupy znajomych w sobotę, 18 lipca 2015 r. na Plac Kaszubski w Gdyni. Tego dnia miasto stanie się planszą do gry terenowej „Szanowni Państwo i Miasto", na której zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

5. konkurs lotów Red Bull

Konstruktorzy i piloci najprzeróżniejszych obiektów latających będą mieli okazję zmierzyć się na pomysły i walczyć o względy jury oraz publiczności. Konkurs Lotów Red Bull, po raz piąty, zawita do Gdyni, w niedzielę, 16 sierpnia.

6. mistrzostwa Polski w skimboardingu

Otwarte Mistrzostwa Polski w Inland Skimboardingu odbędą się w Gdańsku, od 31 lipca do 1 sierpnia. Wezmą w nich udział najlepsi zawodnicy z wielu krajów. Wstęp jest wolny.

Wyścigi konne

Aż 6 dni pasjonujących gonitw koni galopujących, pokonujących przeszkody oraz kłusujących czeka miłośników wyścigów konnych. Po rocznej przerwie, na sopocki hipodrom powracają sportowe zmagania z nutką adrenaliny. Przez kolejne trzy weekendy, 11-12, 17-19 i 25-26 lipca 2015 r. , można będzie podziwiać pełnokrwiste rumaki. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Patronatem honorowym imprezę objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Plażowa zumba

Ciesząca się olbrzymią popularnością zumba weszła w letnią fazę. Zajęcia odbywają się na plaży w Gdańsku-Brzeźnie, w środy, o godz. 17.00. Dodatkowo Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na sportowe spotkania przy kąpielisku na Stogach, o godz. 11.00. Instruktorką jest Anna Cegłowska. Zajęcia są bezpłatne.

Nikon Cup Gdańsk

Sportowe emocje, gorący piasek na plaży w Gdańsku-Brzeźnie i 9 turniejów siatkówki plażowej, w których łączna pula nagród wynosi 14 tys. zł. Czwarta edycja Nikon Cup będzie trwać do 30 sierpnia. Wszystkie rundy będą rozgrywane w niedzielę. Udział w sportowych zmaganiach jest bezpłatny.

Letnie turnieje plażowe

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku wspólnie z klubami: Lechia Gdańsk, Lotos Tref Gdańsk oraz RC Lechia Gdańsk dla sympatyków rozgrywek plażowych przygotował cykl turniejów, które będą rozgrywane przez całe lato. Zawody plażowej piłki nożnej, rugby i siatkówki odbędą się w lipcu i sierpniu.

Podpisanie listów intencyjnych w ramach projektu Zdolni z Pomorza

Wicemarszałek województwa pomorskiego Krzysztof Trawicki podpisał w poniedziałek ze starostami oraz rektorami pomorskich uczelni listy intencyjne dotyczące wspólnej realizacji przedsięwzięcia Zdolni z Pomorza, wynikającego ze Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020. Samorząd województwa pomorskiego chce na ten cel przeznaczyć 32 mln zł. Uroczystość odbyła się 6 lipca br.

Wyzwanie orła

Ekstremalny bieg z przeszkodami osadzony w historycznej scenerii wydarzeń września 1939 r. odbędzie się w Gdańsku, w sobotę,11 lipca. Bieg odbywać się będzie na dystansach 6 i 13 km, a dla najmłodszych 400 m.

BCT Gdynia Marathon 2015

Ekstremalne zawody w pływaniu na wodach Zatoki Puckiej odbędą się w dniach 21-23 sierpnia. Dla chętnych do wyboru – maraton Hel – Gdynia, wyścigi open i spalsh. Zapisy już ruszyły.

2. Pomorskie Święto Wisły

Pomorskie Święto Wisły odbędzie się, po raz drugi, na terenie pięciu powiatów – tczewskiego, kwidzyńskiego, sztumskiego, świeckiego i nowodworskiego, siedmiu miast, i trzech gmin, w dniach 22-23 sierpnia. W wydarzeniu tym wezmą udział Gdańsk, Malbork, Kwidzyn, Gniew, Pelplin, Świecie, Subkowy oraz Tczew. Imprezę patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Krokowski Lang Team zakończony

W Krokowej zakończyły się dwudniowe kolarskie zmagania organizowane przez Czesława Langa. Wakacyjna pogoda zachęciła nie tylko rowerzystów, ale również wspaniałych kolarskich fanów. Miasteczko wyścigu pełne było żywiołowo dopingujących kibiców.

Dzieci gotują – dorośli smakują

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie, zaprasza 5 lipca 2015 r. wszystkich łasuchów przygód na wakacyjne hece kulinarne. Będą smakować opowieści o mleku, jabłkach i magicznych ziołach oraz zanurzać palce w smakowitych lokalnych potrawach, które sami przygotują. Zagadki, zabawy, plastyczne zmagania wprowadzą w niezwykły świat zapachów, smaków i kolorów z wiejskiego ogródka oraz sadu.

Moto Safety Day

Bezpieczeństwo na drodze i kultura motoryzacyjna, szczególnie latem, kiedy wiele osób wyjeżdża na wymarzony urlop, są niezwykle istotne. Już po raz 10. przy sopockim molo, w sobotę, 11 lipca, od godz. 12.00 odbędzie się Moto Safety Day. Na uczestników czeka wiele atrakcji: pokazy bezpiecznej jazdy, symulator jazdy Porsche oraz liczne konkursy z nagrodami.

„Artystyczne wakacje w Operze Leśnej”

Sopocka Opera Leśna zaprasza dzieci i rodziców na letnie zajęcia „Artystyczne wakacje w Operze Leśnej", które odbywać będą się w lipcu i sierpniu 2015 r. Specjalnie przygotowany program teatralny, który łączy w sobie elementy plastyki, muzyki, tańca i śpiewu, pozwoli zarówno małym jak i dużym wcielić się w role natchnionych twórców i wkroczyć w niesamowity świat sztuki.

Nauka + Atrakcje = Wakacje!

Gdańskie Centrum Hewelianum zaprasza wszystkich młodych miłośników nauki, przygód i niesamowitych odkryć na cykl letnich spotkań „Atrakcje na Wakacje". Nie zabraknie zabaw, warsztatów, eksperymentów naukowych i dalekich wypraw do świata fantazji.

Mistrzostwa Polski w rugby

W najbliższą niedzielę, 5 lipca, Narodowy Stadion Rugby w Gdyni stanie się areną walki o złoty medal Mistrzostw Polski w rugby. Naprzeciw siebie staną sportowcy Arki Gdynia i Budowlanych Łódź, którzy w ostatnim, najważniejszym meczu sezonu, powalczą o tytuł najlepszej drużyny Polski sezonu 2014/2015. Wstęp jest bezpłatny.

Garmin MTB Series 2015

Garmin MTB Series – cykl zawodów w kolarstwie górskim – ponownie zagości w Trójmieście. Kolarze będą mogli wystartować na jednym z dwóch dystansów – mini ok. 25 km oraz midi ok. 50 km. Pierwsze zmagania w Gdańsku, 27 września.

GRAsuj po mieście z Wymiennikownią

Wymiennikownia – Młodzieżowe Centrum Innowacji Społecznych i Designu, zaprasza do udziału w wakacyjnej grze miejskiej „Gdyńskie GRAsowanie". Losowanie zadań do wykonania rusza w poniedziałek, 6 lipca 2015 r.

Rodzinne śniadanie na scenie

Kontynuując zeszłoroczną tradycję, Bałtycka Agencja Artystyczna BART i Urząd Miasta Sopotu zapraszają 4 i 5 lipca 2015 r. na Kulturalne Śniadanie w Operze Leśnej w Sopocie. W programie ekologiczne warsztaty rodzinne i spotkania z ekspertami żywieniowymi.

Archiwum wiadomości