Aktualności

III Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Po raz kolejny Copernicus Podmiot Leczniczy sp. z o.o. oraz Fundacja Żyć z Pompą organizują Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Impreza pod patronatem marszałka Mieczysława Struka odbędzie się w najbliższą sobotę, 4 czerwca, na dziedzińcu Szpitala im. Mikołaja Kopernika. A na wszystkich małych i dużych gości czekać będzie całe mnóstwo atrakcji, zabawy, punkt malowania twarzy i liczne konkursy.


Warsztaty z Michałem Bałdygą

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej organizuje wyjątkowe zajęcia, które odbędą się w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Słupsku, 9 czerwca, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku, 10 czerwca oraz w gimnazjum w Ustce, 13 czerwca 2016 r. Superbohaterowie są wśród nas jest to hasło przewodnie warsztatów, które z udziałem uczniów zostaną przeprowadzone w formie eksperymentu.


Artystyczne warsztaty rodzinne w Ustce

Z myślą o najmłodszych, z okazji Dnia Dziecka, Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej przygotowała warsztaty artystyczne, które odbędą się na podwórku przy Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, w niedzielę, 5 czerwca 2016 r.


Teatr Leśny zaprasza dzieci

Gdański Archipelag Kultury Winda zaprasza dzieci 4 czerwca 2016 r. do Teatru Leśnego w Gdańsku. W programie m.in. spektakl dla dzieci, zabawy i piosenki z polskich filmów i seriali – koncert w wykonaniu dzieci z towarzyszeniem zespołu. Wstęp – wolny.


IX Sopocki Dzień Nauki

Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk zaprasza wszystkich małych i dużych miłośników wiedzy na IX Sopocki Dzień Nauki – hasło tegoroczne edycji to „Morska Edukacja Ekologiczna". W sobotę, 4 czerwca 2016 r., naukowe instytucje związane z Sopotem zaprezentują swoje edukacyjne oferty a także przygotowane specjalnie na ten dzień liczne atrakcje.


Dogtrekking w Otominie

Kolejna runda Pomorskiego Pucharu Dogtrekkingu odbędzie się w Otominie, w sobotę, 4 czerwca 2016 r. Impreza ta skierowana jest do wszystkich posiadaczy psów, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Dla uczestników przewidziane są nagrody.


Sopocki bieg pod górę

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w biegu, który odbędzie się w sobotę, 11 czerwca 2016 r. Dystans wynosi 5,2 km.


Baltic Football Cup

Jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych turniejów piłkarskich odbędzie się w Gdyni, w dniach 5-6 czerwca 2016 r. W Baltic Football Cup wezmą udział zawodnicy urodzeni w 2004 r. i młodsi z Polski i zagranicy. Wstęp jest wolny.


Zawody w kolarstwie górskim

Garmin MTB Series – cykl zawodów w kolarstwie górskim – ponownie zawitał do województwa pomorskiego. Zawodnicy startują w trzech etapach tydzień po tygodniu i podobnie jak w poprzednich edycjach, klasyfikacją generalną cyklu będzie suma czasów tych właśnie etapów. Do wyboru będą dwa dystanse – mini ok. 25 km, maxi ok. 50 km. 9 października 2016 r. kolarze spotkają się w Rumi.


Wspaniałe teatry wspaniałych aktorów

Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych – wyjątkowe artystyczne wydarzenie, którego głównymi bohaterami są osoby niepełnosprawne, odbędzie się w Tczewie już po raz czternasty. Od 6 do 13 czerwca 2016 r., będą tam miały miejsce liczne premiery, prezentacje, warsztaty, spotkania z aktorami oraz imprezy integracyjne.


Międzynarodowe zawody w skokach CSIO*****

Prawdziwe święto dla miłośników jeździectwa na najwyższym światowym poziomie będzie miało miejsce na sopockim hipodromie od 9 do 12 czerwca 2016 r. Przez cztery dni będzie można podziwiać rywalizację blisko 100 zawodników z 25 krajów oraz 250 koni pełnej krwi. W programie wydarzenia będą m.in. liczne pokazy, wystawy i zajęcia edukacyjne oraz szeroka oferta gastronomiczna.


„Mam tę moc" i inne piosenki dla dzieci

Z myślą o najmłodszych, Polska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku, 2 i 3 czerwca 2016 r. zaprasza na koncert złożony z piosenek z popularnych filmów fabularnych i animowanych. Będzie można posłuchać muzyki z „Krainy Lodu" – Elsa posiada magiczną moc – potrafi panować nad śniegiem i lodem, o czym śpiewa w piosence „Mam tę moc". Będą też piosenki z innych popularnych kreskówek, m.in. z „Króla Lwa", „Misia Colargola" i „Gumisiów" oraz z filmów „Harry Potter" i „Piraci z Karaibów".


Piracki Dzień Dziecka w Ustce

Dzień Dziecka to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku. Ustka będzie świętować od 3 do 5 czerwca 2016 r. Zaplanowano liczne atrakcje, m.in. przekazanie kluczy do miasta dzieciom i młodzieży, festyn i dyskoteka, park linowy, muzea, zwiedzanie miasta, bieg na orientację, dzień otwarty w OPTY, Festiwal Bursztynowe Słoneczko, Noc Bibliotek oraz rabaty w restauracjach.


W Wodnej Krainie Zabawy

Zjeżdżalnie i dmuchane zabawki, konkursy o tematyce wodnej z nagrodami, ślepy test wody, którego uczestnicy będą rozróżniać wodę kranową od butelkowanej, namiot eksperymentów i przejażdżki na quadach. To tylko niektóre atrakcje, które czekają na odwiedzających Wodną Krainę Zabawy. Festyn odbędzie się 3 września 2016 r. Wstęp – wolny.


Dzień Dziecka w Błękitnym Baranku

W Błękitnym Baranku, oddziale Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, 4 czerwca 2016 r. milusińscy będą świętować. Zaplanowano warsztaty, podczas których dzieci będą miały okazję poznać muzeum od podszewki i pobawić się w muzealnych kuratorów. Zostań kuratorem – stwórz wystawę.


Gdańskie Spotkania Komiksowe

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada w Gdańsku zaprasza na kolejną edycję największego w województwie pomorskim festiwalu komiksowego. Gdańskie Spotkania Komiksowe GDAK odbędą się od 2 do 4 czerwca 2016 r. w Bibliotece Manhattan. Wstęp – wolny.


We Wdzydzach z dziećmi na ludowo

Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich również chce gościć jak najwięcej dzieci w dniu ich święta. W środę, 1 czerwca 2016 r., w cenie biletu wstępu, oprócz możliwości zwiedzania wystaw, atrakcyjny program dla najmłodszych.


Naukowo, sportowo, bajkowo w Gdyni

Dzień Dziecka w Gdyni to wiele różnorodnych propozycji. Nie zabraknie imprez edukacyjnych, ale też wydarzeń sportowych i teatralnych. Świętowanie potrwa aż do 5 czerwca 2016 r.


Imieniny Jakuba dla dzieci

Na imieniny Jakuba zaprasza wszystkie dzieci w dniu ich święta Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. W środę, 1 czerwca 2016 r., w parku przy muzeum na dzieci będzie czekać wiele atrakcji.


Gdańsk Streetball Challenge

Kolejny sezon ulicznych rozgrywek koszykarskich wystartuje na placu Zebrań Ludowych w Gdańsku, w sobotę, 5 czerwca 2016 r. Na zwycięzców czekają nagrody. Udział jest bezpłatny.


Święto dzieci w Sopocie

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka – z tej okazji sopockie instytucje kultury przygotowały dla małych i dużych dzieci, moc atrakcji, a w śród nich warsztaty sitodruku, wystawy fotografii, gry terenowe a nawet audycja muzyczna!


Harpuś na Grodzisku

Kolejna z cyklu dzielnicowych imprez na orientację odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca 2016 r. Tym razem miłośnicy posługiwania się mapą i kompasem spotkają się na Grodzisku.


Koty bawią się muzyką w filharmonii

Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej na koncert edukacyjny, który odbędzie się w poniedziałek i wtorek, 30 i 31 maja 2016 r. „Kocie zabawy z muzyką" to wydarzenie angażujące zmysły dziecka i pobudzające jego kreatywność.


Pieszy rajd kaszubski po Gdyni

1,5 km pod ziemią, 1500 schodów, 10 obiektów militarnych jest to prawdziwa gratka dla miłośników ekstremalnych wyzwań, która odbędzie się w sobotę, 18 czerwca 2016 r. 50 drużyn rozpocznie ekstremalną wędrówkę po Gdyni, która będzie wiodła przez 13 dzielnic i wystartuje minutę po wschodzie słońca, zaś zakończy się o zmroku. Chętni będą mieli do przejścia 45 kilometrów.


Pazur Gryfa w Dębnicy Kaszubskiej

Niezmierzone lasy pełne wzgórz, dolin, jarów, polan, z bogactwem fauny i flory, wśród nich zabytki przyrody i historii z pomnikami, zapomnianymi cmentarzami, starymi kaplicami i kryptami, starożytnymi kurhanami, grodziskami i osadami, pełne zagadkowych pałaców, starych młynów i linii kolejowych, a wszystko to wśród pomorskich rzek – oto idealny krajobraz do imprez na orientację. Jedną z nich jest odbywający się na ziemi słupskiej, w Dębnicy Kaszubskiej, w sobotę, 2 lipca, Pazur Gryfa.


Letnie Obozy Zdobywców Biegunów 2016

Niemożliwe staje się możliwe! Uwierz w siebie i działaj – takim mottem Fundacja Marka Kamińskiego zachęca do udziału w organizowanych po raz kolejny Obozach Zdobywców Biegunów. Tym razem zaprasza na letnią edycję wakacji z metodą Biegun. Propozycja skierowana jest do młodzieży w wieku 13-15 lat, obóz odbędzie się w Kątach Rybackich, od 1 do 12 sierpnia 2016 r. Zapisy już trwają.


Dzień Dziecka w muzeum

Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku z okazji Dnia Dziecka zaprasza 5 czerwca 2016 r., w godz. 12.00-14.00 rodziny z dziećmi. W programie zaplanowano spektakl słowno-muzyczny „Chłopiec z perły urodzony" wg baśni Marii Niklewiczowej oraz warsztaty bębniarskie.


Regaty Katamaranów Trzy Mola

Blisko 35 dwukadłubowych jednostek, czyli katamaranów klasy A, F-18, Hobie Cat 16 i Open weźmie udział w Regatach Katamaranów Trzy Mola. Wydarzenie to zaliczane jest do Pucharu Polski Katamaranów 2016 i odbędzie się w Sopocie, w dniach 28-29 maja. Planowane jest rozegranie 6 wyścigów dla każdej klasy.


Plażowa siatkówka biznesmenów

Beach Volleyball Business Cup 2016 to cieszący się coraz większą popularnością turniej, który odbędzie się na sopockiej plaży, w dniach 18-19 czerwca. Celem tego wydarzenia jest tworzenie unikalnej w skali kraju kultury biznesowej, która przyczynia się do budowania strategicznej przewagi rynkowej, oraz nawiązywania i rozwijania kontaktów biznesowych. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.


Puchar Bursztynowego Psa w Gdyni

Gdyński oddział Związku Kynologicznego w Polsce, już po raz kolejny, organizuje zawody agility w ramach projektu Puchar Bursztynowego Psa. W sportowych zmaganiach weźmie udział ponad 200 drużyn. Pierwszy etap zawodów odbędzie się w Gdyni, 18 i 19 czerwca 2016 r. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka.