Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/05/graphene-g636635c3d_1920.jpg Dzięki nim wyhodujemy rośliny na Marsie. Innowacyjny polski start-up otwiera siedzibę w Gdyni

Dzięki nim wyhodujemy rośliny na Marsie. Innowacyjny polski start-up otwiera siedzibę w Gdyni

Fot. pixabay.com
09.05.2022
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
09.05.2022

Wysoko zaawansowane technologiczne innowacje stają się pomorską specjalnością. W Gdyni swoją siedzibę otwiera Nanoseen. Polski start-up, który stworzył pierwsze na świecie rozwiązania bezenergetycznego oczyszczania wody.

W lokalizacji inwestycji w Gdyni pomogła inicjatywa Invest in Pomerania.

Innowacje w Gdyni

Nanoseen to młody zespół inżynierów i naukowców zajmujący się zaawansowaną nanotechnologią. Powstające w wyniku tego materiały, jak grafen czy struktury metaloorganiczne, pomogą rozwiązywać wiele problemów związanych np. z oczyszczaniem wody. Start-up wyprodukował m.in. technologię bezenergetycznego i bezciśnieniowego oczyszczania wody. Ale to nie wszystko Firma bierze udział w pracach NASA dotyczących stworzenia zautomatyzowanej technologii do uprawy roślin w misji na Marsa.

– W tym roku rozpoczniemy pilotażowy program wdrożenia naszego produktu NanoseenX w kilku krajach na świecie. Chcemy być firmą globalną – najlepszą firmą nanotechnologiczną świata – podkreśla Bartosz Kruszka, CEO i CSO Nanoseen.

A wszystko to będzie możliwe dzięki specjalistom z Pomorza.

Kogo szuka start-up?

Zespół Nanoseen docelowo będzie liczył ok 25 specjalistów.

– Trójmiasto staje się coraz ciekawszą lokalizacją dla badań badawczo-rozwojowych. Zawdzięczamy to przede wszystkim doskonale wykształconym pracownikom kształcącym się na pomorskich uczelniach – podkreśla Mikołaj Trunin, zastępca dyrektora Invest in Pomerania.

Trwa już rekrutacja dla naukowców i specjalistów R&D. Wraz z rozwojem firmy poszukiwani będą między innymi specjaliści z dziedziny marketingu, PR sprzedaży, zarządzania biznesem czy koordynacji pilotażowej.

Tak działa Invest in Pomerania

W lokalizacji inwestycji w Gdyni pomogła inicjatywa Invest in Pomerania. To samorządowa inicjatywa non profit, która pomaga zagranicznym inwestorom, realizować projekty na Pomorzu. Pełni funkcję tzw. jednego okienka, udzielając inwestorom wsparcia na każdym etapie. W ciągu ostatniej dekady Invest in Pomerania z sukcesem zakończyła ponad 130 projektów, dzięki którym powstało ponad 20 tys. miejsc pracy.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.