Kultura
Działasz lokalnie, weź udział w programie Bardzo Młoda Kultura 2021 – Pomorskie. Nabór trwa do 26 kwietnia

Działasz lokalnie, weź udział w programie Bardzo Młoda Kultura 2021 – Pomorskie. Nabór trwa do 26 kwietnia

Szkolenie Bardzo Młoda Kultura. Fot. Bartosz Bańka (materiał archiwalny)
15.03.2021
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
15.03.2021

Można otrzymać nawet 12 tys. zł dofinansowania na działania z zakresu kultury lub edukacji lokalnej. Wśród przygotowanych propozycji mogą znaleźć się m.in. interaktywne gry, rozmowy on-line czy filmy. Składanie wniosków trwa do 26 kwietnia. Pierwsze spotkania informacyjne on-line już 15 i 16 marca.

Szczegóły na temat udziału w konkursie znajdują się na stronie: http://www.sieckultury.pl/.

Czym jest Bardzo Młoda Kultura?

To projekt, którego głównym celem jest wzmocnienie roli edukacji kulturowej w województwie pomorskim. Chodzi o pobudzenie i wykorzystanie edukacyjnego potencjału kultury. W 2021 r. mają być realizowane przedsięwzięcia zakładające współpracę sfer kultury i oświaty, uwzględniające obowiązujące ograniczenia i obostrzenia ogłaszane przez rząd. Ich efekty zostaną zaprezentowane on-line.
Warunkiem składania aplikacji w konkursie jest udział w szkoleniach obligatoryjnych, które odbyły się w edycjach 2019-2020 lub wzięcie udziału w tegorocznych warsztatach z tworzenia i realizacji projektów (22-25 marca), konsultacji wniosków (26 marca) i metod włączających w pracy z dziećmi i młodzieżą (27 marca).
Szczegółowe informacje o procedurze konkursowej zostaną przekazane na dwóch spotkaniach informacyjnych on-line: 15 i 16 marca w godz. 17.00-18.30. Rejestracja na spotkania.

Nawet 12 tys. wsparcia

Najwyżej punktowane będą działania w dwóch kategoriach – początkujących i doświadczonych realizatorów. Realizatorzy mogą liczyć na wsparcie finansów do 1 do 12 tys. zł.
Konkursowe pomysły na działania z zakresu edukacji kulturowej muszą być złożone przez minimum dwóch partnerów. Jednego z sektora edukacji i jednego z sektora kultury, którzy wspólnie będą realizować projekt. Wnioski należy składać do dnia 26 kwietnia 2021 r. do godz. 17.00, mailowo na adres: monika.leszczynska@ikm.gda.pl.
Szczegółowe informacje, regulamin i wzór wniosku znajdują się na: http://sieckultury.pl/.

Jak było w 2020 roku?

Z powodu pandemii, projekty wyłonione w konkursie w 2020 r. zostały dostosowane do obostrzeń i zrealizowane w formie on-line lub hybrydowej. Powstały wideo-rozmowy o rycerskości (Bractwo Rycerzy Ziemi Sztumskiej).Odbyły się też warsztaty artystyczne „Jestem kolorem” dla dzieci i młodzieży z Ośrodka Wychowawczo-Opiekuńczego w Gdańsku Dom nad Jasieniem. Działał Dom Filmowy pełen wartościowych filmów i rozmów #ZostańwDomuFilmowym. Natomiast uczestnicy z Nowego Dworu Gdańskiego stworzyli interaktywną grę, mieszkańcy Debrzna piosenkę on-line piosenkę, młodzież ze Słupska wzięła udział w warsztatach psychologicznych, a mieszkańcy Lisewca, Pręgowa, Buszkowa i Czapielska i Babich Dołów wyprodukowali z Kamilą Chomicz film dokumentalny opowiadający o ziemi w ich okolicy.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.