Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/09/3ace7bc5-e9b8-4891-ab0d-2d21c74a887c.jpg Działasz lokalnie i kulturalnie? Zgłoś się do programu Otwarty IKM

Działasz lokalnie i kulturalnie? Zgłoś się do programu Otwarty IKM

Fot. materiał archiwalny IKM
27.09.2022
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
27.09.2022

Masz pomysł na działanie kulturalne, które odbywa się w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej lub w przestrzeni miejskiej? Jesteś organizatorem wydarzenia? Weź udział w konkursie i zyskaj nawet trzy tysiące złotych. Nabór wniosków trwa do 14 października 2022 r.

Otwarty IKM to program dla mieszkanek i mieszkańców Gdańska, którzy chcą zrealizować ciekawe wydarzenie kulturalne lub społeczno-kulturalne.

Co to za program?

Otwarty IKM pozwala organizatorom wydarzeń kulturalnych na realizowanie pomysłów ze wsparciem finansowym, merytorycznym i technicznym instytucji. Program istnieje od sześciu lat, a w trakcie pandemii umożliwiał także działania on-line. IKM zaprasza aktywnych mieszkańców do składnia propozycji na działania w sezonie jesienno-zimowym.

– Zależy nam na otwieraniu instytucji kultury i udostępnianiu naszych zasobów. Z jednej strony jako Instytut Kultury Miejskiej realizujemy nasz autorski program działań i wydarzeń, z drugiej chcemy reagować na inicjatywy i potrzeby mieszkańców – mówiła koordynatorka programu Otwarty IKM Katarzyna Buczek. – Od początku realizacji programu zasady tej współpracy są transparentne i, mam nadzieję, aktywizują nowe osoby chcące realizować z nami swoje pomysły na inicjatywy. Wartością dla organizatorów jest nasze wsparcie merytoryczne jako zespół mamy różne kompetencje i doświadczenia, którymi chcemy się dzielić – dodała koordynatorka.

Jakie projekt mogą być dofinansowane?

W tej edycji można zgłaszać wnioski z pomysłami na działania stacjonarne w siedzibie IKM (np. m.in.: warsztaty plastyczne, manualne, ekologiczne, literackie, fotograficzne, spotkania autorskie, wykłady, debaty) lub takie, gdzie część wydarzenia odbywa się w IKM, a część w przestrzeni miejskiej, np.: gra terenowa, spacer fotograficzny, topograficzny, literacki. Katalog działań ma charakter otwarty, jedynym ograniczeniem są warunki przestrzeni Instytutu Kultury Miejskiej.
Osoby, które chcą skonsultować pomysły i dopytać o szczegóły proszone są o kontakt mailowy lub telefoniczny pod numerem telefonu 798 377 354 lub katarzyna.buczek@ikm.gda.pl w dniach: 26, 27 lub 30 września w godz. 11.00-14.00 lub 5-13 października w godz. 15.00-17.00.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 24 października na stronie otwarty.ikm.gda.pl.

 

 

 

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.