Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Zdrowie
Dwa przypadki koronawirusa w szpitalu w Słupsku. Oddział położniczo-ginekologiczny czasowo zamknięty [AKTUALIZACJA]

Dwa przypadki koronawirusa w szpitalu w Słupsku. Oddział położniczo-ginekologiczny czasowo zamknięty [AKTUALIZACJA]

Materiał prasowy

W środę, 1 lipca 2020 roku wykryto dwa przypadki zakażenia koronawirusem u personelu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Są to pracownicy oddziału ginekologiczno-położniczego.

 

Pacjenci i personel podawani są obecnie badaniom na obecność koronawirusa.

 

AKTUALIZACJA

6 lipca

Część oddziałów i poradni Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku nadal pozostaje zamknięta z powodu wykrycia zachorowania na koronawirusa wśród personelu. Dobra wiadomość jest taka, że szpital nie notuje dalszych zakażeń wśród personelu. Zamknięte dla pacjentów pozostają nadal: oddział położniczo-ginekologiczny, oddział neonatologiczny oraz poradnia patologii ciąży i poradnia neonatologiczna. W komórkach tych prowadzona jest nadal dekontaminacja, a personel oczekuje na powtórzenie badań w kierunku wykrycia SARS CoV-2. Badania takie muszą być powtórzone tydzień po ostatnim kontakcie z zakażoną osobą. Po uzyskaniu ponownych wyników ujemnych wśród personelu szpital podejmie decyzję o ewentualnym uruchomieniu zamkniętych obecnie oddziałów i poradni. Wszystkie decyzje podejmowane są wspólnie z dyrekcją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku. Wśród personelu słupskiego szpitala wykryto pięć przypadków zachorowania na koronawirusa. Przebadano wszystkich pracowników oraz pacjentów zagrożonych oddziałów i poradni. Od soboty, 4 lipca nienotowane są dalsze zachorowania. Udało się uniknąć zachorowań wśród pacjentów szpitala. Pozostałe oddziały i poradnie szpitala pracują jak dotąd.

2 lipca 2020 r.

Dwa kolejne przypadki zachorowania na koronawirusa wykryto dzisiaj wśród personelu szpitala w Słupsku. Łącznie na covid-19 choruje tam 4 pracowników oddziału ginekologiczno-położniczego. Zagrożone oddziały szpitalne pozostają zamknięte na kolejną dobę. Ponadto dziś zamknięto także poradnię neonatologiczną. Wśród pracowników szpitala nadal prowadzone są badania na obecność koronawirusa.

_______________________________________________________________________


Zamknięte trzy oddziały

Z powodu wykrycia choroby Covid-19 u dwóch pracowników szpitala w Słupsku zdecydowano o zamknięciu trzech oddziałów w placówce. Są to: oddział położniczo-ginekologiczny, oddział neonatologiczny oraz poradnia patologii ciąży. Według wstępnych komórki organizacyjne szpitala zostaną zamknięte na jedną dobę. Ostateczne decyzję będą podejmowane wraz z rozwojem sytuacji. Pozostałe oddziały i poradnie szpitala pracują jak dotąd.

 

Koronawirus w Pomorskiem

Na Pomorzu do tej pory odnotowano 669 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 38 osób zmarło. Wyzdrowiało 528 osób. W całej Polsce liczba zakażonych od początku pandemii wynosi 34 777, zmarło 1477 osób.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.