Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Zdrowie
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/bb83aaa5-4e5c-4c32-bb92-5a04a04c73b2-6.jpg Dwa przypdaki koronawirusa w szpitalu w Słupsku. Oddział położniczo-ginekologiczny czasowo zamknięty [AKTUALIZACJA]

Dwa przypdaki koronawirusa w szpitalu w Słupsku. Oddział położniczo-ginekologiczny czasowo zamknięty [AKTUALIZACJA]

materiał prasowy

W środę 1 lipca 2020 roku wykryto dwa przypadki zakażenia koronawirusem u personelu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Są to pracownicy oddziału ginekologiczno-położniczego.

 

Pacjenci i personel podawani są obecnie badaniom na obecność koronawirusa.

 

AKTUALIZACJA

14 lipca

Oddział Położniczo-Ginekologiczny wznowił działalność od 14 lipca. Uruchomione zostały poradnie specjalistyczne działające przy oddziale oraz funkcjonowanie oddziału w zakresie, jak przed pojawieniem się zakażeniem personelu wirusem SARS CoV-2.
Decyzja o wznowieniu pracy oddziału jest spowodowana tym, że u personelu nie wykryto kolejnych zakażeń.
Wcześniejsze ograniczenia i procedury pozostają bez zmian, w trosce o bezpieczeństwo pacjentów i personelu. Szpital także przygotowuje się do wznowienia porodów rodzinnych.

6 lipca

Część oddziałów i poradni Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku nadal pozostaje zamknięta z powodu wykrycia zachorowania na koronawirusa wśród personelu. Dobra wiadomość jest taka, że szpital nie notuje dalszych zakażeń wśród personelu. Zamknięte dla pacjentów pozostają nadal: oddział położniczo-ginekologiczny, oddział neonatologiczny oraz poradnia patologii ciąży i poradnia neonatologiczna. W komórkach tych prowadzona jest nadal dekontaminacja, a personel oczekuje na powtórzenie badań w kierunku wykrycia SARS CoV-2. Badania takie muszą być powtórzone tydzień po ostatnim kontakcie z zakażoną osobą. Po uzyskaniu ponownych wyników ujemnych wśród personelu szpital podejmie decyzję o ewentualnym uruchomieniu zamkniętych obecnie oddziałów i poradni. Wszystkie decyzje podejmowane są wspólnie z dyrekcją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku. Wśród personelu słupskiego szpitala wykryto pięć przypadków zachorowania na koronawirusa. Przebadano wszystkich pracowników oraz pacjentów zagrożonych oddziałów i poradni. Od soboty, 4 lipca nienotowane są dalsze zachorowania. Udało się uniknąć zachorowań wśród pacjentów szpitala. Pozostałe oddziały i poradnie szpitala pracują jak dotąd.

2 lipca 2020 r.

Dwa kolejne przypadki zachorowania na koronawirusa wykryto dzisiaj wśród personelu szpitala w Słupsku. Łącznie na covid-19 choruje tam 4 pracowników oddziału ginekologiczno-położniczego. Zagrożone oddziały szpitalne pozostają zamknięte na kolejną dobę. Ponadto dziś zamknięto także poradnię neonatologiczną. Wśród pracowników szpitala nadal prowadzone są badania na obecność koronawirusa.

__________________________________________________________

 

Zamknięte trzy oddziały

Z powodu wykrycia choroby Covid-19 u dwóch pracowników szpitala w Słupsku zdecydowano o zamknięciu trzech oddziałów w placówce. Są to: oddział położniczo-ginekologiczny, oddział neonatologiczny oraz poradnia patologii ciąży. Według wstępnych komórki organizacyjne szpitala zostaną zamknięte na jedną dobę. Ostateczne decyzję będą podejmowane wraz z rozwojem sytuacji.  Pozostałe oddziały i poradnie szpitala pracują jak dotąd.

 

Koronawirus w Pomorskiem

Na Pomorzu do tej pory odnotowano 669 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 38 osób zmarło. Wyzdrowiało 528 osób. W całej Polsce liczba zakażonych od początku pandemii wynosi 34 777, zmarło 1477 osób.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.