Turystyka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/09/20170926_111626-scaled.jpg Drużyna rowerowa urzędu marszałkowskiego na podium w Kręć kilometry dla Gdańska

Drużyna rowerowa urzędu marszałkowskiego na podium w Kręć kilometry dla Gdańska

Rowery na parkingu przed ECS. Fot. Aleksandra Chalińska
12.05.2022
Redakcja

Redakcja
AUTOR
Redakcja

Redakcja
12.05.2022

W rowerowej grze udział wzięło prawie 400 firm, 30 szkół, 9 uczelni i 4,5 tys. aktywnych uczestników. Razem wykręcili ponad 2,2 mln tys. kilometrów. Rowerowa ekipa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego zajęła III miejsce w kategorii duże firmy. Kilometry dla Gdańska kręciło 88 urzędników.

W Hevelianum odbyła się uroczystość wręczenia nagród w 9. edycji kampanii pn. Rowerem do pracy i szkoły – Kręć kilometry dla Gdańska, która trwała od 13 września do 12 listopada 2021 r.

Urzędnicy mają parę

Uczestnicy zabawy rywalizowali w siedmiu kategoriach: największe firmy (powyżej 1000 osób), duże firmy (251-1000 osób), średnie firmy (51-250 osób), małe firmy, mikro firmy, uczelnie i szkoły średnie oraz dzielnice. Najbardziej rowerową uczelnią okazała się Akademia Sztuk Pięknych, a dzielnicą Olszynka. Urząd marszałkowski zajął trzecie miejsce w kategorii duże firmy.

– Ekipa urzędu marszałkowskiego, która liczyła 88 osób wystartowała z inicjatywy naszego Departamentu Turystyki. Najwięcej kilometrów wykręcił Marcin Przygocki z Departamentu Infrastruktury, który wyjeździł rowerem równo 5,5 tys. km – mówi Anna Drewnowska, dyrektorka Departamentu Organizacji UMWP. Bardzo się cieszymy, że mamy taką drużynę, zresztą rowerem do pracy jeździ wielu urzędników. W sezonie to prawie 200 osób dodaje Drewnowska.

Pracownicy, którzy dojeżdżają do urzędu na dwóch kółkach dostają dodatek rowerowy.

Kręcenie kilometrów

Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców do regularnej jazdy na rowerze. Wszystkie wykręcone kilometry były przeliczane na punkty indywidualne i zespołowe. Aby włączyć się do gry, trzeba było zainstalować na smartfonie specjalną aplikację i dołączyć do drużyny. W ciągu dwóch miesięcy trwania akcji rowerzyści przejechali w sumie 2 mln 221 tys. kilometrów. Dzięki temu zaoszczędzili ponad 500 ton emisji CO2.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.