Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/06/64376933_1343043025861505_7296904717257408512_n.jpg Dowiesz się wszystkiego o elektromobilności i ochronie powietrza. Pomorski Piknik Energetyczny

Dowiesz się wszystkiego o elektromobilności i ochronie powietrza. Pomorski Piknik Energetyczny

Fot. facebook.com/wfosgdansk
09.06.2022
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
09.06.2022

Elektromobilnośc i odnawialne źródła energii. Termomodernizacja i ochrona powietrza. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o ekologicznych technologiach, dowiecie się już w najbliższy weekend 11 i 12 czerwca 2022 r. w Gdyni. Na nadmorskim bulwarze odbędzie się 3. Pomorski Piknik Energetyczny.

Będzie wiele atrakcji, zabaw i konkursów z nagrodami.

Pomorski Piknik Energetyczny

To będzie już trzecia edycja Pomorskiego Pikniku Energetycznego. Piknik to wyjątkowe wydarzenie, które promuje ekologiczne rozwiązania pomagające poprawie jakości środowiska. Pokazywane są urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii, takie jak pompy ciepła czy fotowoltaika. To także idealne miejsce do zdobycia wiedzy o rozwiązaniach prawnych oraz o możliwościach zdobycia dofinansowania inwestycji ekologicznych.

Co będzie się działo?

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, jakie czekać będą na gości. Odbywać się będą liczne prelekcje i prezentacje ekologicznych rozwiązań dla transportu, ale i dla domu. Podczas gdy dorośli będą zdobywać wiedzę o najnowszych trendach w energetyce, na dzieci i młodzież czekać będą konkursy edukacyjne z nagrodami, gry i zabawy. Szczególną uwagę warto będzie zwrócić na stanowisko Departamentu Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

– Pokażemy tam programy ochrony powietrza, wyjaśnimy kwestie związane z uchwałami antysmogowymi czy wymianą pieców tzw. „kopciuchów” – zaprasza Małgorzata Wadecka z UMWP.

A po aktywnościach umysłowych i fizycznych czekać będzie strefa relaksu, a w niej książki i leżaki. Działać też będzie strefa gastronomiczna Warto też dodać, że każdy, kto przyjedzie na piknik rowerem, hulajnogą lub na rolkach otrzyma upominek.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.