Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Dokarmiasz ptaki zimą? Dowiedz się, które z nich zostają w Polsce na zimne miesiące i jak im pomagać

Dokarmiasz ptaki zimą? Dowiedz się, które z nich zostają w Polsce na zimne miesiące i jak im pomagać

Kwiczoł

Wykład „Kto z karmnika ziarno wyjada?" przybliży nam najczęściej spotykane w naszych karmnikach ptaki i podpowie, jak możemy pomóc im przetrwać zimę.

 

Kolejne spotkanie miłośników ekologii już w czwartek 18 stycznia 2018 r. o godz. 16.00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Prelekcję będzie prowadził Marcin Węsiora.

 

Pomagaj i podziwiaj

Wbrew pozorom, ptaki lubią spędzać zimę w mieście. Jest to dla nich miejsce niebezpieczne, ale jednocześnie właśnie w mieście zimą najłatwiej znajdują pożywienie. Tutaj też zazwyczaj temperatura jest o kilka stopni wyższa niż w lasach i na polach, co ma duże znaczenie dla ptaków zwłaszcza podczas najzimniejszych miesięcy w roku. Marcin Węsiora na spotkaniu udowodni, że nasza pomoc ptakom zimą jest niezbędna, a przy okazji jest świetnym sposobem na poznawanie i podziwianie różnorodnych ich gatunków.

Wykład przygotowało Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku.

 

Spotkanie „Kto z karmnika ziarno wyjada?”

  • 19 stycznia 2018 r., czwartek, godz. 16.00
  • Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
  • sala nr 133c (I piętro)
  • ul. Okopowa 21/27
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.