Kultura
Koncert Dziękujemy. Materiały prasowe Fundacji Pomysłodalnia

Dla pomorskiej służby zdrowia od pomorskich artystów i ludzi kultury. Koncert „Dziękujemy!”

Projekt plakatu – Jacek „Jacx Jahkill” Staniszewski
24.08.2021
Bożena Micun-Gusman
Bożena
Micun-Gusman
AUTOR
Bożena Micun-Gusman
Bożena
Micun-Gusman
24.08.2021

Krystyna Stańko, Dorota Lulka, Paweł Nowak, Joanna Knitter i Zagan Acoustic – to tylko część artystów, którzy podziękują tym, co dbają o nasze zdrowie i walczą z pandemią na pierwszej linii.

Specjalnie dla pomorskiej służby zdrowia, specjalnie od pomorskich artystów i ludzi kultury. Koncert, dedykowany pracownikom pomorskiej służby zdrowia, ale także mieszkańcom Pomorza, odbędzie się w sobotę, 28 sierpnia 2021 r. o godz. 19 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. W uroczystości weźmie udział członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska.

Artyści – medykom

Koncert „Dziękujemy!” jest formą uroczystego i wyjątkowego podziękowania za niebywały wysiłek, zarówno fizyczny, jak i psychiczny, który włożyła i wkłada pomorska służba zdrowia w ratowanie życia i zdrowia mieszkańców podczas pandemii. To także ukłon wobec pomorskich artystów, których pandemia pozbawiła występów i zarobkowania.

Wystąpią: Krystyna Stańko Quintet, Dorota Lulka & Paweł Nowak, Katarzyna Hołysz, Joanna Knitter/ Blues & Folk Connection, Zagan Acoustic, Anna Federowicz i Tomasz Stroynowski, Renia Gosławska, Hanna Łubieńska, Karolina Merda, Rafał Ostrowski, Magdalena Smuk, Karolina Trębacz oraz Krzysztof Wojciechowski, czyli artyści związani z Teatrem Muzycznym w Gdyni.

Wpływ epidemii na ludzi

Pandemia nie tylko pozostawia pustkę po ludziach, którzy nagle odeszli, ale także odciska wyraźne piętno na wszystkich doświadczających jej namacalnie na co dzień. Cała służba zdrowia została postawiona w stan niebywałego alertu, który od ponad roku ma ogromny wpływ na tę grupę społeczną. Coraz więcej pojawia się głosów, także spoza środowiska medycznego, że ta walka już teraz pozostawia trwały ślad psychiczny u medyków, porównujących pandemię ze stanem wojny. Widać objawy, a nad długofalowymi skutkami trzeba będzie pracować później. Służba zdrowia na pierwszej linii frontu szczególnie została narażona na wysiłek i ponadprzeciętny stres, ale także na niezrozumienie, pomijanie, niedocenienie. Fundacja Pomysłodalnia, jako organizator wydarzenia, wraz z artystami i partnerami, pragnie zadedykować tej grupie społecznej specjalny koncert w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej jako wyraz podziękowania za służbę i poświęcenie.

Koncert Dziękujemy!

 • 28 sierpnia (sobota) 2021 r. , godz. 19.00
 • Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina
 • ul. Ołowianka 1
 • Gdańsk
 • odbiorcy – służba zdrowia i mieszkańcy Pomorza wraz z maks. jedną osobą towarzyszącą dla każdego zgłaszającego
 • bilety – bezpłatnie
 • wymóg – zgłoszenie i potwierdzenie przez organizatora w związku z określoną liczbą miejsc

Forma zgłoszenia:

 • formularz dostępny na stronie internetowej Fundacji Pomysłodalnia
 • lub ewentualnie telefonicznie 608 661 616
 • osoby zgłaszające potwierdzają zapoznanie się z ogólnymi warunkami koncertu dla służby zdrowia „Dziękujemy!”, w tym wyrażają zgodę na wypełnienie oświadczenia związanego z wydarzeniem kulturalnym
 • organizator: Fundacja Pomysłodalnia
 • patronat honorowy: marszałek województwa Pomorskiego Mieczysław Struk
 • partnerzy: Województwo Pomorskie, Miasto Gdańsk, Energa Grupa Orlen w ramach Strategii CSR Grupy Energa, Aste sp. z o.o., Aura Medic sp. z o.o., Columbus Energy SA, Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie
 • patronaty medialne: Trójmiasto.pl, TVP Kultura, Gdansk.pl, Nadmorski24.pl, NordaFM, TTM, Radio Kaszëbë, „Gazeta Świętojańska”, Pomorze Kultury
Dziękujemy! Projekt plakatu – Jacek „Jacx Jahkill” Staniszewski

Dziękujemy! Projekt plakatu – Jacek „Jacx Jahkill” Staniszewski

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.