Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/c4009409-f044-45e5-a9c1-8ce3b4359c91.jpg Dla miłośników historii, mieszkańców Ustki i nie tylko. Historyczne czwartki

Dla miłośników historii, mieszkańców Ustki i nie tylko. Historyczne czwartki

Budynek w Ustce

Okazałe rezydencje czy domy z mieszkaniami służbowymi? Jaka była ulica Kopernika, dowiesz się podczas spotkania, które odbędzie się w Centrum Aktywności Twórczej 30 listopada 2017 r.

 

Tematem najbliższego spotkania będzie ulica Kopernika w Ustce. Poprowadzi je Marcin Barnowski, dziennikarz i historyk pasjonujący się historią Ustki, a o oprawę fotograficzno-filmową zadba Krzysztof Tomasik.

 

Jedna z głównych ulic Ustki

Okazałe rezydencje obok nadmorskich wydm. Domy z mieszkaniami służbowymi dla pracowników portu pośród sosnowego lasku. Ulica Kopernika to jedna z najmłodszych ulic przedwojennej Ustki. Nazwę otrzymała dopiero w 1916 r. Dawniej położona na uboczu, a obecnie jedna z najważniejszych arterii miasta. Podczas spotkania będzie można poznać historię domów i mieszkających w nich ludzi.  

 

Historyczne czwartki to spotkania otwarte, na które może przyjść każdy i na które każdy może przynieść pamiątki i inne przedmioty z przeszłości, znajdowane na strychach, w szafach i innych, czasami niespodziewanych miejscach. Za każdym, nawet banalnym przedmiotem, może kryć się niebanalna historia. Spotykania odbywają się w każdy ostatni czwartek miesiąca.

Elitarna Draheimstrasse. Historia usteckiej ul. Kopernika

  • Centrum Aktywności Twórczej
  • 30 listopada 2017 r., czwartek, godz. 18.00.
  • ul. Zaruskiego 1 a
  • Ustka 
  • wstęp – wolny

Zobacz:

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

Facebook

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.