Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2024/01/347134018_1622961021542631_5836207031812207533_n.jpg Dla bezpiecznej jazdy. PORD zaprasza na bezpłatne szkolenia dla młodych kierowców. Zapisy już trwają!

Dla bezpiecznej jazdy. PORD zaprasza na bezpłatne szkolenia dla młodych kierowców. Zapisy już trwają!

Fot. fb.com/PORDwGdansku
11.01.2024
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
11.01.2024

Testy sprawnościowe i symulacja dachowania. A do tego wiele informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego zaprasza szkoły ponadpodstawowe na zajęcia edukacyjne dla młodych kierowców. Zgłoszenia do 24 stycznia 2024 r.

Zajęcia są bezpłatne i mogą w nich uczestniczyć nawet uczniowie bez prawa jazdy.

Szkolenie dla młodych kierowców

Jak podają statystyki młodzi kierowcy, w wieku 18-24, lat są bardziej skłonni do ryzykownych zachowań na drodze. Przez brawurę oraz niedostosowanie prędkości do warunków na drodze to właśnie oni powodują dużą liczbę wypadków, często ze skutkiem śmiertelnym.

– Dlatego ruszamy z akcją bezpłatnych szkoleń dla młodych kierowców. Chcemy pokazać jak bezpiecznie prowadzić samochód, jak uniknąć potencjalnie niebezpiecznych sytuacji czy też przekazać wiedzę na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego – mówi Roman Nowak, dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku.

Szkolenie będzie składać się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej.

– Zaproponujemy uczestnikom choćby testy refleksomierzem, ale i najazd na płytę poślizgową. A zaproszony ekspert opowie o wpływie środków odurzających na prowadzenie pojazdu – opisuje dyrektor PORD.

Szkolenie odbywać się będzie w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy „Autodrom Pomorze” w Pszczółkach.

Jak się zgłosić?

Oferta skierowana jest do szkół ponadpodstawowych. Każda szkoła z terenu województwa pomorskiego może zgłosić jedną grupę, do 30 osób. Aby zgłosić się do programu należy wypełnić formularz dostępny na stronie PORD. Decyduje kolejność zgłoszeń. Co istotne, w programie mogą również uczestniczyć uczniowie, którzy jeszcze nie posiadają prawa jazdy. Do udziału w szkoleniach zaproszonych zostanie 10 szkół, a ich wyborem zajmie się specjalna komisja.

– Termin zgłoszeń upływa 24 stycznia 2024 r. Nie czekajcie, wysyłajcie zgłoszenia. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze – zaprasza Roman Nowak.

Spotkania w Pszczółkach organizowane będą w drugiej połowie lutego 2024 r.

Szczegółowy regulamin programu oraz karta zgłoszeniowa na stronie Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.