Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Zdrowie
Dermatologia w Ustce już otwarta. Oddział słupskiego szpitala był zamknięty z powodu pandemii koronawirusa

Dermatologia w Ustce już otwarta. Oddział słupskiego szpitala był zamknięty z powodu pandemii koronawirusa

Poczekalnia Oddziału Dermatologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Ustce

Oddział Dermatologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku zaczął przyjmować pacjentów od 1 czerwca. W celu umówienia się na przyjęcie konieczna jest rejestracja telefoniczna.

Rejestracja na Oddział Dermatologiczny działa od poniedziałku do piątku w godz. 9-12 pod numerem telefonu 59 81 54 253. Zamknięcie oddziału wynikało z decyzji wojewody pomorskiego, zgodnie z którą pomieszczenia były zarezerwowane na potrzeby utworzenia oddziału izolacyjno-opiekuńczego dla chorych na COVID-19.

 

Pacjenci planowi podporządkowami reżimowi sanitarnemu

W związku z trwającą epidemią koronawirusa i z powodu konieczności utrzymania reżimu sanitarnego Oddział Dermatologiczny zmniejszył liczbę przyjmowanych pacjentów do 13. – Przed przyjęciem na oddział pacjent będzie musiał zgłosić się na SOR szpitala, gdzie zostanie pobrany wymaz w kierunku SARS CoV-2. Jeśli wynik będzie ujemny pacjent będzie mógł przyjść do szpitala na zabieg. Przypominam, że wszyscy pacjenci przebywający w szpitalu zobowiązani są do zakrywania twarzy, noszenia rękawiczek ochronnych oraz zachowania odstępu dwóch metrów od pozostałych osób – wyjaśnia rzecznik szpitala Marcin Prusak.

 

A co z pacjentami pilnymi?

Pacjenci, w przypadkach nagłych, przyjmowani są w utworzonej na parterze budynku izbie przyjęć przedplanowych. Personel medyczny dokona rozpoznania i w przypadku decyzji o koniecznym przyjęciu na oddział pacjent zostanie odesłany na SOR do Słupska. Po przyjęciu na SOR i wykonaniu badań w kierunku COVID-19, pacjent trafi docelowo na odział dermatologiczny. Po godz. 15 oraz w weekendy izba przyjęć przeplanowych oddziału dermatologicznego nie pracuje. W takich przypadkach pacjenci w stanach nagłych powinni zgłaszać się na SOR w Słupsku.

Co ważne, z uwagi na trwającą epidemię zakaz odwiedzin jest utrzymany do odwołaniu. Przypomnijmy, wcześniej po przerwie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku rozpoczął przeprowadzanie zabiegów planowych na oddziałach mieszczących się w budynkach w Słupsku. Działają też poradnie ambulatoryjne.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.