Praca
Kobieta robi notatki przed komputerem

O przedsiębiorczości na Pomorzu. Darmowe webinary, spotkania i konkursy

Fot. Corinne Kutz / unsplash.com
16.11.2020
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
AUTOR
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
16.11.2020

Pomorskie Dni Przedsiębiorczości odbędą się w środę i czwartek, 18 i 19 listopada. W programie są bezpłatne warsztaty, webinary, spotkania z doradcami zawodowymi, konkursy i specjalny event dla młodzież z popularnymi youtuberami. Wydarzenie, ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, będzie miało charakter zdalny.

Pomorskie Dni Przedsiębiorczości 2020, organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, wpisują się w ideę Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który odbywa się w dniach 16-22 listopada. Organizowany jest od 2008 roku w 160 krajach świata. W tym roku hasłem przewodnim wydarzeń jest Nowa Normalność. Organizacje, instytucje i firmy zastanawiają się, czym ma być nowa normalność, jak się w niej odnaleźć i czy świat biznesu nadąża za zmianami.

 

Przedsiębiorczość: postawa, którą warto rozwijać

Pomorskie Dni Przedsiębiorczości 2020 promują przedsiębiorczość jako aktywną postawę życiową, która pozwala realizować plany zgodnie z talentami i kompetencjami. W środę, 18 listopada młodzież z całego regionu będzie mogła wziąć udział online w evencie POWER 2 Work. W programie wydarzenia jest panel inspirująco-motywujący „Kierunek: przedsiębiorczość. Kompetencje jutra zdobywaj już dziś”, podczas którego sześciu mówców oraz youtuberów opowie o tzw. kompetencjach przyszłości. To one pozwalają odnaleźć drogę zawodową w szybko zmieniającej się rzeczywistości oraz sprzyjają rozwojowi postawy przedsiębiorczej. Gośćmi będą m.in. Przemysław Staroń, Piotr Bucki i Adam Drzewicki (Matura do bzdura). Początek o godz. 11.00.

Natomiast, w czwartek 19 listopada w powiatach województwa pomorskiego będą odbywały się konsultacje, webinary oraz spotkania w formie zdalnej z doradcami zawodowymi. Uczestnicy mogą liczyć na mnóstwo inspiracji, konkretne wskazówki i rzetelne informacje o biznesie i rynku pracy w regionie.

Szczegółowy program Pomorskich Dni Przedsiębiorczości znajduje się na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

Element dekoracyjny

Unijne dni przedsiębiorczości

Specjalne spotkania online i webinary przygotowały też Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w całym regionie. Przez pięć dni, zaczynając od poniedziałku 16 listopada, będzie można skorzystać z sześciu bezpłatnych spotkań online. Dotyczyć będą m.in. wsparcia unijnego dla rozwijania działalności, organizacji pozarządowych i pisania biznesplanów.

Więcej informacji i harmonogram wydarzeń w serwisie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.