Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/09/IMG_2521-scaled.jpg Czy Lotos powinien zostać sprzedany? Naukowcy i ekonomiści będą debatować o ważnej dla Pomorza kwestii

Czy Lotos powinien zostać sprzedany? Naukowcy i ekonomiści będą debatować o ważnej dla Pomorza kwestii

07.04.2022
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
07.04.2022

Jakie będą konsekwencje podziału i sprzedaży grupy Lotos? Jak wpłynie to na gospodarkę, zatrudnienie i zagadnienia społeczne w regionie? Między innymi o tych kwestiach 8 kwietnia 2022 r. będą na Uniwersytecie Gdańskim rozmawiać naukowcy, ekonomiści i samorządowcy.

Konferencja „Ryzyka i konsekwencje podziału oraz sprzedaży grupy Lotos. Perspektywa ekonomiczno-społeczna będzie transmitowana on-line.

Debata na UG

Według rankingu „Rzeczypospolitej” Lotos jest jedną z najcenniejszych polskich marek. Rząd cały czas dąży do przejęcia Lotosu przez Orlen oraz do sprzedaży części majątku zagranicznym podmiotom. Czy w obecnej sytuacji międzynarodowej, związanej z wojną na Ukrainie ten proces należy wstrzymać? Jak sprzedaż czempiona pomorskiej gospodarki wpłynie na siłę ekonomiczną regionu? Wreszcie, czy marka Lotos powinna zostać zachowana? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy specjalnej debaty, która 8 kwietnia 2022 r. zostanie zorganizowana na Uniwersytecie Gdańskim. Wśród zaproszonych gości będą między innymi przedstawiciele środowisk naukowych, ale również samorządowcy i politycy.

Przedstawienie raportu

Podczas konferencji zaprezentowany zostanie raport z badania opinii publicznej dotyczący kwestii związanych z transakcja Lotos-Orlen. Z raportu będzie można dowiedzieć się, co Pomorzanie wiedzą i jakie mają zdanie na temat wpływu na gospodarkę regionu przekształceń na rynku paliwowym. Badanie zostało przeprowadzone w marcu 2022 r. a więc już po wybuchy wojny na Ukrainie.

Konferencja będzie transmitowana on-line na portalu YouTube.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.