Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Gospodarka
Co tramwaje robią „po godzinach”. Jak nowy tramwaj może zasłużyć na imię

Co tramwaje robią „po godzinach”. Jak nowy tramwaj może zasłużyć na imię

Scen ze spektaklu „Tramwaje"

– W teatrze lalek postaciami mogą być nie tylko psy i koty, ale też kwarki, snopowiązałki, żetony, lody, mgła, dziurka od nosa, pasy na jezdni, znaki drogowe czy nawet tramwaje – mówi reżyser Michał Derlatka. Na Dużej Scenie Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku, 26 lutego 2017 r. o godz. 17 będzie miała miejsce premiera widowiska „Tramwaje".

 

Inspiracją do powstania scenariusza spektaklu były opowiadaniami dzieci z gdańskich szkół. To ich prace, przysłane na ogłoszony przez Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Fundację Wspólnota Gdańska i Urząd Miasta Gdańska konkurs literacko-plastyczny, stworzyły opowieść o pojazdach szynowych.

 

Opowieść o tramwajach i nie tylko

„Tramwaje” to zabawna opowieść o samodzielności i przełamywaniu lęków. Jej głównym bohaterem jest nowy tramwaj, który wyrusza w podróż, żeby pokonać strach i – jak inne pojazdy – zasłużyć na imię. Tebi, czyli Tramwaj bez Imienia, szukając strachu gubi swoje tory i spotyka innych bohaterów, z których każdy lęka się czegoś innego: Osiedlowe Bloki – miejskich arterii, Kutry – orkanu Barbara, a uliczna Lampa – ciemności. Jak będzie wyglądała konfrontacja Tebiego z jego własnym strachem, przekonacie się podczas spektaklu.

Jaki jest strach?

Strach jest straszny. Jest też pożyteczny, bo to właśnie dzięki niemu unikamy wielu niebezpieczeństw. Ze strachem można się zaprzyjaźnić. Przekonał się o tym Tebi. Widowisko jest prawdziwą zabawą magią teatru – zapowiada reżyser Michał Derlatka. Scenariusz napisał dyrektor Miniatury Romuald Wicza-Pokojski, autor scenariuszy do przedstawień „Remus”, „Baltic. Pies na krze” i „Bajki robotów”.

 

 

  • „Tramwaje” – spektakl widzów od 5 lat 
  • prapremiera: 26 lutego 2017 r., niedziela, godz. 17.00
    kolejne spektakle: 28 lutego, 1-5 i 7 marca 2017 r.
  • Duża Scena Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku-Wrzeszczu, ul. Grunwaldzka 16
  • bilety: 20-30 zł

 


 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.