Edukacja i sport
Fot. facebook.com/pordaktualnosci

Chcesz zdać egzamin na kartę rowerową? Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego zaprasza na letni kurs

fot. facebook.com/pordaktualnosci
24.07.2020
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
24.07.2020

Nauka teorii i praktyki zakończona egzaminem. Wykładowcy i egzaminatorzy Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku zapraszają uczniów na kurs „Karta rowerowa w wakacje". Zajęcia rozpoczynają się 4 sierpnia 2020 r.

Zgłoszeń na kurs dokonują dyrektorzy szkół.

 

Karta rowerowa w wakacje

Wolny od zajęć szkolnych czas to doskonały okres na połączenie przyjemnego z pożytecznym. – Jazda na rowerze to wspaniały sposób aktywnego spędzania wolnego. Warto jednak robić to bezpiecznie – mówi Roman Nowak, dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku. – Dlatego zapraszamy uczniów do naszego programu „Karta rowerowa w wakacje” – dodaje. W programie mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych. Zgłoszenia, drogą elektroniczną musi dokonać dyrektor placówki oświatowej.

 

Teoria i praktyka

Zajęcia zostały zaplanowane na dwa dni, 4 i 5 sierpnia 2020 r. – Zajęcia poprowadzą nasi specjaliści bezpieczeństwa ruchu drogowego. Co ważne, kurs jest bezpłatny – wyjaśnia Roman Nowak. Pierwszego dnia na uczestników czekają wykłady teoretyczne, a także część praktyczna, w której będzie można sprawdzić nabytą wiedzę. Drugiego dnia odbędzie się egzamin. Co ważne, zajęcia odbędą się w reżimie sanitarnym, W związku z tym, uczestnicy kursy muszą mieć własny sprzęt rowerowy.

Zgłoszenia oraz szczegółowe informacje na stronie Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.