Edukacja i sport
Fot. facebook.com/pordaktualnosci

Chcesz zdać egzamin na kartę rowerową? Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego zaprasza na letni kurs

fot. facebook.com/pordaktualnosci
24.07.2020
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
24.07.2020

Nauka teorii i praktyki zakończona egzaminem. Wykładowcy i egzaminatorzy Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku zapraszają uczniów na kurs „Karta rowerowa w wakacje". Zajęcia rozpoczynają się 4 sierpnia 2020 r.

Zgłoszeń na kurs dokonują dyrektorzy szkół.

 

Karta rowerowa w wakacje

Wolny od zajęć szkolnych czas to doskonały okres na połączenie przyjemnego z pożytecznym. – Jazda na rowerze to wspaniały sposób aktywnego spędzania wolnego. Warto jednak robić to bezpiecznie – mówi Roman Nowak, dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku. – Dlatego zapraszamy uczniów do naszego programu „Karta rowerowa w wakacje” – dodaje. W programie mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych. Zgłoszenia, drogą elektroniczną musi dokonać dyrektor placówki oświatowej.

 

Teoria i praktyka

Zajęcia zostały zaplanowane na dwa dni, 4 i 5 sierpnia 2020 r. – Zajęcia poprowadzą nasi specjaliści bezpieczeństwa ruchu drogowego. Co ważne, kurs jest bezpłatny – wyjaśnia Roman Nowak. Pierwszego dnia na uczestników czekają wykłady teoretyczne, a także część praktyczna, w której będzie można sprawdzić nabytą wiedzę. Drugiego dnia odbędzie się egzamin. Co ważne, zajęcia odbędą się w reżimie sanitarnym, W związku z tym, uczestnicy kursy muszą mieć własny sprzęt rowerowy.

Zgłoszenia oraz szczegółowe informacje na stronie Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.