Edukacja i sport
Symulator dachowania podczas Motop Safety Day 2020. Fot. źródło: Facebook/Motosafetyday

Chcesz czuć się bezpieczniej na drodze, przyjdź na Moto Safety. 16. edycja wydarzenia już w sobotę

Symulator dachowania podczas Motop Safety Day 2020. Fot. źródło: Facebook/Motosafetyday
30.07.2021
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
30.07.2021

Symulacja akcji ratunkowej po wypadku drogowym, szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy oraz prezentacja samochodów elektrycznych. To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla uczestników Moto Safety Day. Wydarzenie odbędzie się na parkingu przy Polance Redłowskiej w Gdyni w sobotę, 31 lipca 2021 r. Wstęp jest wolny.

Moto Safety Day to wydarzenie promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym, kulturę motoryzacyjną i poszanowanie środowiska. Parking będzie podzielony na specjalne strefy z atrakcjami nie tylko dla motofanów, ale też wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Jak jeżdżą mistrzowie?

Podczas Moto Safety Day będzie realizowany program Mistrzowie w drodze. Na czym polega mistrzowska  jazda? To przede wszystkim taka jazda, która jest bezpieczna, tzn. zgodna z przepisami, kulturalna, pokazująca szacunek dla innych uczestników ruchu drogowego. Celem programu jest wspieranie młodych kierowców w taki sposób, aby mieli dużą świadomość roli za kierownicą, poczucie odpowiedzialności oraz pogłębione umiejętności prowadzenia pojazdu. Młodzi kierowcy podczas Moto Safety Day będą mogli zdobyć vouchery na praktyczne  szkolenia z doskonalenia techniki jazdy.

Atrakcje dla całych rodzin

Rodziny z dziećmi znajdą też powód do edukacyjnej rozrywki. Na stoisku będą czekać eksperci bezpieczeństwa ruchu drogowego gotowi zaprezentować poprawne zapinanie pasów i fotelików w samochodzie. Dla najmłodszych przygotowano też zabawy i kolorowanki. Głównie z myślą o młodych kierowcach zostanie wystawiony samochód rajdowy Kajetana Kajetanowicza. W nim mistrz Europy wielokrotnie wywalczył zwycięstwo. Subaru Impreza STI R4 służy Kajto do treningów. Podczas Moto Safety Day 2021 z udziałem Kajetanowicza będzie można zrobić sobie fotkę. A zdjęcie umieszczone na FB, pod którym znajdzie się najwięcej lajków, można będzie wymienić na voucher na szkolenie z doskonalenia techniki jazdy.

Symulatory i nie tylko

To nie koniec atrakcji. W strefie Mistrzów w drodze będzie symulator jazdy 9D VR oraz symulator dachowania. Natomiast młodzi kierowcy będą zaproszeni w świat wirtualnej motoryzacji, aby w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach móc sprawdzić się w trudnych sytuacjach za kierownicą. Takie doświadczenie oraz udział w szkoleniu z doskonalenia techniki jazdy, dają szansę uzupełnić umiejętności praktycznego kierowani pojazdem. Ponadto, eksperci będą edukować z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz z używania defibrylatorów.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.