Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Chcesz ciekawie spędzić sobotę? Wybierz się do Przywidza na święto żeglarstwa

Chcesz ciekawie spędzić sobotę? Wybierz się do Przywidza na święto żeglarstwa

Chłopiec siedzi na symulatorze żeglarskim, dzieci i mężczyzna stoją na sali

Spotkanie z żeglarzami, projekcja filmu, symulator i Pomorska Gala Żeglarska na finał – tak zapowiada się święto żeglarstwa, które odbędzie się w Przywidzu w sobotę, 2 grudnia 2017 r.

 

Święto żeglarstwa to całodniowa impreza organizowana co roku przez Pomorski Związek Żeglarski. Jej celem jest promocji żeglarstwa w lokalnych społecznościach województwa pomorskiego. Poprzednie edycje odbyły się już m.in. w Wejherowie, Tczewie i Kartuzach.

 

Moc atrakcji dla młodszych i nieco starszych

Impreza rozpocznie się o godz. 11.30 finałem trzeciej edycji Żeglarskiego Pucharu Kaszub. Do Przywidza przyjadą najmłodsi żeglarze z terenu sześciu pomorskich gmin: Kartuz, Chmielna, Kosakowa, Sierakowic, Somonina i Stężycy, aby podsumować tegoroczne zmagania.

O godz. 13.30 zostanie wyświetlony film „W poszukiwaniu legendy”, opowiadający o wyprawie polskiego jachtu z bardzo młodą załogą przez Przejście Północno-Zachodnie. Jest to szlak łączący Atlantyk i Pacyfik, wiodący poprzez wody Arktyki. Ten znakomicie zrealizowany obraz wyciśnie łzy z niejednych oczu.

Po filmie, o godz. 15.00, odbędzie się spotkanie z organizatorami i zawodnikami mistrzostw świata katamaranów A-Class, które w sierpniu 2017 r. odbyły się w Sopocie. Polacy odnieśli w nich spektakularny sukces, pływając na łódkach, o których mówi się, że są żeglarską Formułą 1.

Organizatorzy święta żeglarstwa zadbali też o atrakcje dla dzieci i młodzieży. Przez cały dzień (w godz. 11.00-16.30) w Arenie Przywidz dostępny będzie symulator, dzięki któremu najmłodsi miłośnicy żeglarstwa będą mogli spróbować żeglowania na sucho.

Imprezę uzupełni prezentacja wystaw poświęconych tegorocznym osiągnięciom pomorskiego żeglarstwa, jego historii i słynnym pomorskim żeglarzom.

A na zakończenie odbędzie się Pomorska Gala Żeglarska, która rozpocznie się o godz. 18.00. Podczas niej, już po raz dziewiąty będzie można poznać najlepszych żeglarzy Pomorza 2017 r.

 

Program:

  • godz.11.30-13.00 – finał III Żeglarskiego Pucharu Kaszub
  • godz.13.30-14.30 – projekcja filmu „W poszukiwaniu legendy”
  • godz.15.00-16.30 – spotkanie z zawodnikami i organizatorami Mistrzostw Świata A-Class Sopot 2017
  • godz.11.00-16.30 – żeglowanie na symulatorze, prezentacja wystaw
  • na wymienione wyadrzenia wstęp – bezpłatny
  • godz.18.00 – IX Pomorska Gala Żeglarska – obowiązują zaproszenia

 

Pomorska Gala Żeglarska i święto żeglarstwa

  • 2 grudnia 2017 r., sobota, godz. 11.00-17.00
  • Arena Przywidz
  • ul. Szkolna 1 a
  • wstęp na wszystkie wydarzenia poza galą – wolny
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.