Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/01/mikolaj_sikala_23_wyd.jpg Błękitna rapsodia i sinfonietta na Ołowiance. Przy fortepianie Maciej Sikała

Błękitna rapsodia i sinfonietta na Ołowiance. Przy fortepianie Mikołaj Sikała

Mikołaj Sikała. Fot. materiał prasowy PFB
01.02.2023
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
01.02.2023

Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza na koncert pod batutą Jakuba Montewki. Podczas wydarzenia, które odbędzie się 3 marca 2023 r., będzie można usłyszeć utwory Gershwina i Korngolda.

  • Orkiestra PFB
  • Jakub Montewka – dyrygent
  • Mikołaj Sikała – fortepian

Program:

  • George Gershwin – Błękitna rapsodia [18′]
  • Erich Wolfgang Korngold – Sinfonietta op. 5 [43′]

Mikołaj Sikała

Pedagog Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, absolwent klas fortepianu i kameralistyki. W 2022 r. uzyskał stopień doktora sztuki, jest asystentem w Katedrze Fortepianu macierzystej uczelni. Występował w kraju i zagranicą (Niemcy, Włochy, Hiszpania, Rumunia, Czechy, Bułgaria) jako solista oraz kameralista, m.in. w duecie fortepianowym z Adamem Piórkowskim oraz w duecie z wiolonczelistą Maciejem Kułakowskim. Zdobywca nagród i wyróżnień m.in. I nagrody w kategorii Duet fortepianowy na cztery ręce oraz I nagrody w kategorii Duet na dwa fortepiany w I Międzynarodowym Konkursie Duetów im. Suzany Szörenyi w Bukareszcie (2016), II nagrody w II Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Orbetello (Włochy, 2018) oraz nagrody specjalnej dla najlepszego polskiego uczestnika w II Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. J.W. Krogulskiego w Tarnowie (2022).
W lutym 2017 r. został laureatem Konkursu o Stypendium Fundacji Yamaha w Łodzi. Otrzymał też tytuł laureata Estrady Młodych 49. Festiwalu Pianistyki Polskiej, na którym przyznano mu także dwie nagrody specjalne – nagrodę im. Jerzego Waldorffa oraz nagrodę Słupskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego (2015). We wrześniu 2018 r. był finalistą I Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. K. Szymanowskiego w Katowicach, w lutym 2019 r. I Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Juries in Competition w Salzburgu, zaś we wrześniu roku 2021 r. finalistą II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie.

Koncert symfoniczny – Błękitna rapsodia Mikołaj Sikała

  • 3 marca 2023 r., piątek, godz.19.00, Sala koncertowa
  • Polska Filharmonia Bałtycka
  • ul. Ołowianka 1
  • Gdańsk
  • bilety: 27-100 zł
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.