Edukacja i sport
trzy osoby w parku

Rodzinne Gry Parkowe na Wyspie Sobieszewskiej

Mężczyzna czyta mapę, obok kuca mały chłopczyk. Fot. źródło: Facebook
29.07.2020
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
29.07.2020

Jeśli nie chcesz zgubić się w lesie, naucz się czytać mapy. Dla chętnych do wyboru są cztery trasy. Umiejętności można sprawdzić podczas rywalizacji w niedzielę, 2 sierpnia 2020 r. na Wyspie Sobieszewskiej podczas Rodzinnych Gier Parkowych na Orientację.

Na sportową rywalizację zaprasza Bractwo Przygody Almanak. Gry parkowe w formie marszu lub biegu na orientację są wydarzeniem rekreacyjno-sportowym w różnych dzielnicach Trójmiasta, które mają na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu, poznawanie ciekawych miejsc (głównie parków i terenów leśnych), wspólną zabawę na świeżym powietrzu oraz promowanie zawodów z mapą.

Dla każdego coś miłego

Dla uczestników przygotowane zostały kolorowe mapy, cztery ciekawe trasy do wyboru o różnym stopniu trudności i ciepła herbata. Na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal, punkt do odznaki imprez na orientację i weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.
Rodzaje tras:

  • rodzinna – 2-3 km
  • łazik – 3-4 km
  • tułacz – 3-5 km
  • biegacz – 3-6 km

 

Proste zasady

Zasady są bardzo proste. Dla młodszych uczestników może się to kojarzyć z poszukiwaniem skarbów, co zwiększa atrakcyjność tej formy rekreacji. Startować można indywidualnie, w grupie przyjaciół lub rodzinnie z dziećmi. Każdy zespół na starcie otrzymuje kartę startową (elektroniczny chip) oraz mapę z zaznaczonymi za pomocą kółek miejscami, do których musi dotrzeć. W określonych w ten sposób lokalizacjach w terenie ustawione są specjalne, przestrzenne lampiony (tzw. punkty kontrolne w skrócie PK), przy których znajdują się elektroniczne stacje kontrolne do potwierdzania pobytu. Zadaniem uczestnika jest odnalezienie wszystkich PK w wyznaczonej kolejności i potwierdzenie swojego pobytu poprzez zbliżenie do stacji kontrolnej karty startowej z elektronicznym chipem. System dokonuje zapisu kodu PK na karcie oraz numeru karty w stacji kontrolnej.
Najważniejsze jednak jest to, że niekoniecznie musimy… biegać. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną – z dzieckiem, a nawet z babcią, bo przede wszystkim liczy się dobra zabawa na świeżym powietrzu. Ci, którzy wolą rywalizację lub uprawiają biegi na orientację bardziej profesjonalnie, powinni wybrać trasę biegacz, którą można potraktować jako dobry trening czy sprawdzian własnych umiejętności.

Program imprezy:

  • godz. 9.30-12.30 – praca biura zawodów. Można przyjść o dowolnej godzinie w podanym przedziale czasu
  • godz. 10.00- 12.30 – start drużyn zgłoszonych internetowo (z zarezerwowanymi mapami) i drużyn zgłoszonych na miejscu (w ramach puli map rezerwowych). Minuty startowe przydzielane będą na starcie zgodnie z kolejnością rejestracji uczestników w sekretariacie
  • godz. 11.30-12.30 – start drużyn zgłoszonych w dniu imprezy na mapach osób zgłoszonych wcześniej
  • godz. 14.00 – godzina zamknięcia mety

Rodzinne Gry Parkowe na Wsypie Sobieszewskiej_plakat

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.