Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/07/img_20220716_165049-1.jpg Białe żagle na Zalewie Wiślanym. Takie były Regaty o Puchar Marszałków

Białe żagle na Zalewie Wiślanym. Takie były Regaty o Puchar Marszałków

Fot. mat. UMWP
19.07.2022
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
19.07.2022

Już od kilkunastu lat, w lipcu na Zalewie Wiślanym odbywają się Regaty o Puchar Marszałków Województwa Pomorskiego i Warmińsko-Mazurskiego. W 2022 r. wystartowało w nich 15 załóg.

Organizatorami regat były samorządy województwa pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego oraz gmina Tolkmicko.

Regaty na Zalewie Wiślanym

Utworzono cztery grupy startowe: KWR1, KWR2, KWR3 oraz grupę Open. Łącznie w regatach wystartowało 15 załóg. Start i meta regat znajdowała się w porcie w Tolkmicku. Dwie pierwsze grupy rywalizowały o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego, a grupa 3 oraz Open ścigała się o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

– Regaty mają swoja długą tradycję. Odbywają się od kilkunastu lat. Przerwa była tylko z uwagi na pandemię. Ale teraz wracamy – mówił w Tolkmicku, Józef Sarnowski, członek zarządu województwa pomorskiego.

Kto wygrał?

Oto wyniki dwóch grup rywalizujących trofeum marszałka województwa pomorskiego. W grupie KWR1 pierwsze miejsce zajął jacht „2EASY2” ze sternikiem Tomaszem Makowskim, Drugie miejsce zajęła „Litwinka” Mariana Drabińskiego a trzecie „Flying Banana” z Piotrem Leszem. Zwycięstwo w Grupie KWR2 świętowała załoga „Błękitnej Bryzy” pod dowództwem Sławomira Kwiatkowskiego. Na drugim miejscu przypłynął jacht „Another Go” ze sternikiem Markiem Florjanowiczem. Na trzecim miejscu uplasowała się jednostka „Solcum” i sternik Jerzy Lampe.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.