Komunikacja
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/08/118129145_4345319488843954_1593508896707695592_n.jpg PRZECINANIE WSTĘGI NA DRODZE WOJEWÓDZKIEJ NR 203

Bezpieczniej dla kierowców i pieszych. Otwarcie obwodnicy Zaleskich i DW 203 po remoncie

Uroczyste przecięcie wstęgi na DW 203. Fot. materiały prasowe

W Ustce, Wodnicy, Duninowie i Zaleskich powstały nowe chodniki. Zbudowano też zatoki autobusowe przejścia dla pieszych i zamontowano oświetlenie. Rozbudowa dotyczyła prawie 12 km drogi wojewódzkiej, w tym 1,15 km obwodnicy. Wartość projektu to prawie 99 mln zł.

Uroczyste otwarcie obwodnicy Zaleskich i podsumowanie realizacji inwestycji rozbudowy DW 203 na odcinku Ustka – granica województwa odbyło się w piątek, 28 sierpnia 2020 r.

 

Jest nowocześnie i bezpiecznie

W ramach inwestycji poszerzono jezdnię, przebudowano i zbudowano chodniki na terenie Ustki, Wodnicy, Duninowa, Zaleskich oraz poza obszarem zabudowanym w rejonie zatok autobusowych i przejść dla pieszych. Na wjazdach do miejscowości wykonano m.in. azyle dla pieszych i wysepki, które mają poprawić bezpieczeństwo pieszych. W ramach prac budowlanych przebudowano też skrzyżowania z drogami niższej kategorii. Ponadto, powstały nowe drogi rowerowe lub ciągi pieszo-rowerowe.

– Cieszę się, że oddajemy do użytku kierowców, rowerzystów i pieszych prawie 12-kilometrowy odcinek drogi 203 – mówił marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. – Ta inwestycja to duże ułatwienie. Droga wiedzie od Ustki aż do granicy z województwem zachodniopomorskim. Poprawi się komfort podróży i zwiększy bezpieczeństwo korzystających z nowoczesnych udogodnień – dodał marszałek Struk. Dodatkowo powstała nowoczesna kanalizacja deszczowa i zbiornik retencyjny. Na ulicach zainstalowano też oświetlenie, a na terenie wokół zasadzono zieleń.

 

Upominek dla kierowców

W uroczystym otwarciu świeżo wyremontowanej drogi, poza przedstawicielami lokalnych władz, wziął udział marszałek Mieczysław Struk, wicemarszałek Leszek Bonna i radna województwa pomorskiego Danuta Wawrowska. Po symbolicznym przecięciu wstęgi na rondzie w Zaleskich, marszałek rozdał pierwszym kierowcom wjeżdżającym na obwodnicę małe upominki stanowiące niezbędnik każdego kierowcy —  kamizelkę odblaskową i apteczkę pierwszej pomocy.

Wartość projektu to 98 578 858 zł., z czego większość została sfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.