Edukacja i sport
Symulacja wypadku drogowego

Bezpieczna i ekologiczna motoryzacja podczas Moto Safety Day w Gdyni

Fot. mat. prasowe Moto Safety Day
20.08.2020
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
AUTOR
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
20.08.2020

W sobotę, 22 sierpnia na parkingu przy Polance Redłowskiej w Gdyni spotkają się miłośnicy motoryzacji. Będą pokazy przygotowane przez strażaków, policjantów i ratowników medycznych: symulowane wypadki, jazda pod wpływem alkoholu czy z niebezpieczną prędkością. Sobotni piknik w Gdyni będzie także okazją, by przyjrzeć się motoryzacyjnym nowościom, również tym elektromobilnym.

Moto Safety Day rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do godz. 20.00.

 

15. raz o bezpieczeństwie

Wydarzenie promuje kulturę motoryzacyjną bezpieczeństwo na drodze oraz poszanowanie środowiska naturalnego. Istotnym aspektem spotkań jest elektromobilność w kierunku dbałości o czyste powietrze i redukcję hałasu. – Od lat staramy się promować odpowiednie postawy wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego – mówi Elżbieta Koncka, Prezes Link PR, pomysłodawca i organizator wydarzenia. – Pomagają nam w tym liczne instytucje i firmy, dzięki którym Moto Safety Day odbywa się już po raz piętnasty. Tylko ciągła edukacja od najmłodszych lat ma szansę na zmianę postaw i budowanie kultury motoryzacyjnej. Wydarzenie promuje pozytywne postawy uczestników ruchu drogowego poprzez szeroką edukację. Mocno promujemy także elektromobilność. Liczne pokazy, m.in. symulujące wypadek z wykorzystaniem wszystkich służb ratowniczych uświadamiają nam konsekwencje brawury, jazdy pod wpływem alkoholu, braku zachowania partnerstwa na drodze. To powinno dać nam do myślenia – opowiada Koncka.

Plakat Moto Safety Day 2020

Kilka stref tematycznych

Teren Moto Safety Day będzie podzielony na specjalne strefy tematyczne, związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz elektromobilnością. Strefy będą dostosowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego: z dużą dawką edukacji, zabawy, konkursów i muzyki. Zostaną zaprezentowane m.in. zaawansowane systemy w samochodach, które mniejszą ryzyko wypadku, pojazdy elektryczne, bezpieczne foteliki dla dzieci. Chętni będą mogli przejechać się specjalnym torem z alkogoglami lub nauczyć udzielać pierwszej pomocy. Wśród wielu atrakcji znajdą się: pokaz symulujący wypadek drogowy z udziałem wszystkich służb ratowniczych, uświadamiający skutki brawury i braku wyobraźni na drodze, symulator dachowania, waga przeciążeniowa demonstrująca masę chwilową przedmiotu lub człowieka podczas zderzenia przy prędkości 50 km/h, auta elektryczne dla dzieci, liczne konkursy i edukacja w strefach partnerów.

Ponadto na dzieci czekać będą gry, konkursy i zabawy edukacyjne. A głodni będą mogli skorzystać z oferty trójmiejskich food trucków. Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert hiszpańskiego artysty Moisesa Bethencourta. Imprezę poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak.

Organizatorzy informują, że wydarzenie zostanie zorganizowane zgodnie z obowiązującymi warunkami sanitarno-epidemicznymi, w uzgodnieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdyni.

 

Moto Safety Day

  • 22 sierpnia 2020, sobota, godz. 11.00-20.00
  • parking przy Polance Redłowskiej
  • Gdynia
  • wstęp wolny
  • program jest dostępny na stronie Gdynia Safety Day
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.