Gospodarka
Będą rozwijać innowacyjne projekty. W Gdańsku biuro otworzy Allegro

Będą rozwijać innowacyjne projekty. W Gdańsku biuro otworzy Allegro

Fot. Aleksander Olszak
29.10.2021
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
29.10.2021

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek – Allegro otwiera swoje biuro w Gdańsku. Pracę znajdą tam specjaliści IT i technologii. Rekrutacja już trwa.

W lokalizacji inwestycji na Pomorzu pomogła inicjatywa Invest in Pomerania.

Pomorze – tu się inwestuje

Platforma sprzedażowa Allegro jest liderem polskiego handlu e-commerce. Dynamiczny rozwój firmy wymaga zatrudniania nowych pracowników. Teraz część z nich pracować będzie w Gdańsku.

– Jestem pewny, że Trójmiasto, w ciągu najbliższych kilku lat, stanie się jednym z głównych centrów firmy – podkreśla Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Dlaczego? Przede wszystkim na sprzyjający klimat, który z jednej strony przyciąga nowych pracowników i stwarza im świetne warunki do życia i osobistego rozwoju. Z drugiej strony pozwala on również na budowanie zupełnie nowych rozwiązań technologicznych w oparciu o wiedzę i silną wspólnotę IT w Trójmieście – dodaje.

Z inwestycji cieszy się również Marcin Grzegory, zastępca dyrektora Invest in Pomerania.

– Allegro jest rozpoznawalną marką oraz docenianym pracodawcę. Jestem przekonany, że to początek znakomitej współpracy – mówi.

A czym będą zajmować się będą gdańscy pracownicy?

Allegro w Gdańsku

Allegro planuje zatrudnić inżynierów w obszarze technologii.

– Będą oni współtworzyć i rozwijać naszą platformę. Wierzymy w ogromny potencjał Trójmiasta. Jest tu bardzo wielu specjalistów z branży IT – wyjaśnia Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Allegro Sp. z o.o.

Pomorzanie będą rozwijać między innymi nowe usługi takie jak, platformę dla firm czy ogłoszeń lokalnych. Konkretna siedziba biur nie została jeszcze wybrana, ale warto dodać, że rekrutacje już trwają.

Czym jest Invest in Pomerania?

To regionalna inicjatywa, która pomaga inwestorom realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Pełni ona funkcję tzw. „jednego okienka” i udziela inwestorom wsparcia na każdym etapie procesu inwestycyjnego. W ciągu 10 lat działalności z sukcesem udało zakończyć się ponad 130 projektów i stworzyć w regionie ponad 18 tys. miejsc pracy.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.