Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/10/art-1478831_1280.jpg Artysto! To szansa dla ciebie. Możesz otrzymać stypendium marszałka

Artysto! To szansa dla ciebie. Możesz otrzymać stypendium marszałka

Fot. Pixabay.com
26.10.2023
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
26.10.2023

Piszesz wiersze? Komponujesz muzykę, a może planujesz zrealizować spektakl? Ten konkurs jest dla ciebie. Nie czekaj i już dziś złóż wniosek o stypendium marszałka dla twórców kultury. Możesz zdobyć nawet 10 tysięcy złotych. Wnioski można składać do 1 grudnia 2023 r.

O stypendia można się ubiegać już po raz 24. Przeznaczono na nie 800 tys. zł.

Kto i na co?

Stypendium jest przyznawane na realizację określonego projektu o charakterze artystycznym w 2024 r., który dotyczy m.in.: muzyki, literatury, teatru, sztuk wizualnych i rzeźby. Osoba, która o nie wnioskuje, musi mieszkać lub tworzyć na terenie województwa pomorskiego lub projekt musi dotyczyć naszego regionu.

– Artystów indywidualnymi stypendiami wspieramy już po raz 24. W przyszłym roku będziemy mieli do rozdania o 200 tys. zł więcej niż w bieżącym roku, czyli 800 tys. zł – mówi dyrektor Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Władysław Zawistowski. – Zdecydowaliśmy się na zwiększenie puli stypendialnej nie tylko z powodu inflacji, ale przede wszystkim dlatego, że konkurs cieszy się coraz większą popularnością – dodaje Zawistowski.

W 2023 r. przyznano 95 stypendia, średnio po około 6300 zł.

– Myślę, że w przyszłym roku będzie więcej stypendystów i kwota do zdobycia będzie wyższa, bo maksymalnie można ubiegać się o 10 tysięcy zł. Przypomnę tylko, że już po raz drugi, wnioski przyjmujemy przez system Witkac estypendia.pl – dodaje Zawistowski.

Jak i do kiedy się zgłosić?

Wniosek o stypendium należy wypełnić za pomocą Elektronicznego Formularza systemu Witkac estypendia.pl dostępnego pod adresem https://pomorskie.estypendia.pl.

Następnie trzeba go:

  • wydrukować z systemu, podpisać, dołączyć załączniki (jeśli nie zostały dołączone bezpośrednio w systemie), złożyć w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego (Gdańsk, ul. Okopowa 21/27), w godz. 7.45-15.45, w terminie do 1 grudnia 2023 r., do godz. 15.45

lub

  • wydrukować wniosek z systemu, podpisać, dołączyć załączniki (jeśli nie zostały dołączone bezpośrednio w systemie), wysłać za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres: Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk (z dopiskiem: stypendium twórcze), w terminie do 1 grudnia 2023 r. (decyduje data stempla pocztowego),

lub

  • wygenerować plik wniosku z systemu i wysłać go za pośrednictwem platformy ePUAP (wymagany jest podpis certyfikatem kwalifikowanym lub profilem zaufanym), w terminie do 1 grudnia 2023 r., do godz. 15.45.

Termin składania wniosków upływa 1 grudnia 2023 r. o godz. 15.45.

Informacji o stypendiach dla twórców kultury udzielają pracownicy Departamentu Kultury UMWP:

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.