Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna cały czas się rozwija. Trwa budowa kolejnego budynku produkcyjnego wraz z niezbędnym zapleczem. Jej gospodarzem będzie Apator Telemetria, czyli największy pracodawca w Słupskim Inkubatorze Technologicznym. Firma tworzy m.in. systemy i urządzenia do zdalnego odczytu i konfiguracji wodomierzy, ciepłomierzy, podzielników ciepła, liczników energii elektrycznej i gazomierzy.
Prace związane z inwestycją potrwają do końca 2022 r.
Nowa hala
Na terenach inwestycyjnych, w rejonie ulicy Portowej w Słupsku, należących do Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstaje kolejna hala produkcyjna. Będzie to nowoczesny obiekt o powierzchni ponad 2,8 tyś, mkw. Oprócz samej hali budowane jest także zaplecze socjalno-biurowe oraz infrastruktura towarzysząca, taka jak dojazdy czy oświetlenie terenu. Koszt inwestycji to ponad 11,5 mln zł.
Telemetria ze Słupska
Gospodarzem obiektu będzie firma Apator Telemetria. To największy pracodawca, jaki działa w Słupskim Inkubatorze Technologicznym. Spółka zatrudnia ponad 200 pracowników. A co będzie się działo w nowej hali? Produkowane tam będą zaawansowane technologie telemetryczne. Chodzi o rozwiązania dla pomiaru, transmisji czy analizy danych meteorologicznych, przesyłu ciepła i energii elektrycznej. Produkty ze Słupska eksportowane będą na wiele zagranicznych rynków, na których obecna jest Grupa Kapitałowa Apator.
SSSE Słupsk
Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną zarządza Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego. W ramach Strefy funkcjonuje także 18 podstref o łącznej powierzchni: 910 ha, położonych na terenach miast: Słupsk, Ustka, Koszalin, Szczecinek, Lębork, Darłowo i Wałcz oraz gmin: Słupsk, Debrzno, Polanów, Karlino, Tychowo, Czarne, Kalisz Pomorski i Biesiekierz. Inwestorzy Słupskiej SSE reprezentują głównie kapitał polski oraz zagraniczny, w tym: szwajcarski, włoski, cypryjski, norweski, szwedzki, duński, portugalski i kanadyjski.