Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2024/01/Ferie-zimowe-scaled.jpg Aktywne ferie na Pomorzu. Jakie atrakcje wybrać dla najmłodszych?

Aktywne ferie na Pomorzu. Jakie atrakcje wybrać dla najmłodszych?

Fot. MOSiR w Sopocie
26.01.2024
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
26.01.2024

Województwo pomorskie to nie tylko morze, ale też m.in. stoki narciarskie, zamki, muzea, baseny, lodowiska i wiele innych atrakcji, z których uczniowie będą mogli skorzystać podczas tegorocznych ferii zimowych. Warto dodać, że wiele szkół organizuje też zimowiska.

Ferie w województwie pomorskim rozpoczynają się 27 stycznia i potrwają do 11 lutego 2024 r.

Na spacerze, nartach i w siodle

W naszym województwie nie brakuje miejsc aktywnego i niekoniecznie kosztownego wypoczynku. Najtańszą formą spędzania czasu na powietrzu są oczywiście spacery, a Trójmiejski Park Krajobrazowy jest do nich idealny. Można też spacerować nadmorskimi ścieżkami. Aktywne, ale już odpłatne atrakcje, oferują baseny, lodowiska, parki rozrywki i stoki narciarskie. Na fanów snowboardu i freestylu czekają też snowparki. Zima to idealna okazja, aby nauczyć się jazdy na nartach lub doszlifować umiejętności jazdy na desce. Jeśli spadnie śnieg, można będzie też wziąć udział w kuligu. Jest zimno, ale prawdziwych mrozów nie ma. Zatem można wybrać się na rejs statkiem, który pozwala podziwiać morskie krajobrazy w zimowej aurze. Pasjonaci jeździectwa mogą natomiast skorzystać z ferii w siodle. Nie zapomniano też o miłośnikach historii. Nasz region jest bogaty w historię, zimą można odwiedzić zamki np. w Malborku, Gniewie czy Kwidzynie i muzea np. Hymnu Narodowego w Będominie czy Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Wyjazd w takie miejsca to nie tylko okazja do nauki historii, ale także możliwość przeżycia niezwykłych chwil w malowniczych sceneriach.

Dlaczego wypoczynek jest tak ważny?

Ferie zimowe to czas na aktywny wypoczynek i spędzenie czasu na świeżym powietrzu. To czas na  wytchnienia nauki i naładowania akumulatorów na semestr wiosenny. To czas błogiego relaksu, spotkań z kolegami, a czasem wyjazdów rodzinnych. Wypoczynek jest bardzo ważny, bo nie tylko pozwala odetchnąć od codziennych obowiązków, ale też wzmocnić odporność.

Czy każdy wyjedzie?

Według raportu Agencji Streetcom niespełna połowa respondentów (48 proc.) planuje wyjechać na ferie zimowe, zaś 22 proc. zdecydowanie nie zamierza opuszczać domu. Część tych, którzy nie planują wyjechać, wyśle na ferie tylko dzieci ( 15 proc.). Dlaczego? Głównymi powodami są wysokie ceny (49 proc.) i brak czasu (34 proc.).

Województwo pomorskie oferuje wiele ciekawych miejsc zimowego wypoczynku i daje możliwość aktywnego spędzenia czasu wolnego. Z pewnością każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Niezależnie czy będzie to wypoczynek w siodle, na stoku czy pod kocem z książką, warto o niego zadbać i zapewnić maksimum wytchnienia od codziennej rutyny tak, aby czas relaksu pozostał na długo w pamięci i dał szansę na zgłębianie wiedzy ze „świeżą głową”. Dobrej zabawy!

 

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.