System, kupiony przez szpital jako pierwszy w Polsce i drugi w Europie Środkowo-Wschodniej w październiku 2023 r., pozwala na wyjątkową precyzję zabiegów. Co ważne, poprawia wyniki leczenia chorób zwyrodnienia stawów. To nowoczesne rozwiązanie pozwala chirurgom idealnie dopasować implanty w czasie operacji.

Leczą stawy biodrowe i kolanowe

Od dekady na Oddziale ortopedii i traumatologii narządu ruchu wejherowskiego szpitala doskonalone są metody leczenia operacyjnego zmian zwyrodnieniowych stawów kolanowych i biodrowych. Dzięki opracowanej i skutecznie wdrażanej procedurze chirurgicznej, oddział cieszy się uznaniem jako jeden z czołowych podmiotów leczniczych w kraju.

– Obecnie rekomendowanym leczeniem chirurgicznym zaawansowanej choroby zwyrodnieniowej stawów, jest totalna aloplastyka – wyjaśnia ordynator oddziału dr n. med. Roman Grzybowski. – Jest to operacja trudna technicznie i niebezpieczna z punktu widzenia anatomii operacyjnej. W rękach wyszkolonego operatora, staje się jednak narzędziem bezpiecznym i powtarzalnym. Nasz system polega na wykonywaniu operacji z użyciem ramienia robotycznego, nawigowanego na podstawie badania tomografii komputerowej w czasie rzeczywistym, które pozwala chirurgowi na wykonanie cięć kostnych z niezwykłą dokładnością – dodaje lekarz.

Świetny personel

Jak tłumaczy rzeczniczka Szpitali Pomorskich Małgorzata Pisarewicz; „sukces jest rezultatem doskonałego przygotowania naszych specjalistów, na czele z ordynatorem oddziału dr n. med. Romanem Grzybowskim oraz jego zastępcą dr n. med. Danielem Jaglarzem”. W skład zespołu operacyjnego wchodzą też lekarze (Robert Kalita, Aleksander Sielawko, Jakub Krzeszowiec, Tomasz Strzemecki, Michał Jastrząbek, Leszek Staszyński, Grzegorz Iwańczak, Karolina Pucek i Marcin Bogacki) oraz pielęgniarki (Agnieszka Zaborowska, Marcelina Tabaka Kołacka, Izabella Marcyniuk, Urszula Smorawińska, Anna Wesołowska, Weronika Bańdo).

Oddział w Wejherowie stale podnosi standardy wykonywania operacji na najwyższym poziomie. Dzięki zaangażowaniu personelu, pacjenci otrzymują najlepszą możliwą opiekę medyczną w zakresie aloplastyki stawowej, wspomaganej nowoczesną robotyką. Technologia pozwala oferować pacjentom najwyższą jakość opieki, doskonaląc precyzję operacji, redukując ryzyko powikłań i zwiększając efektywność leczenia.