Celem programu Kultura dostępna jest wspieranie działań, które ułatwiają dostęp do kultury i sprzyjają integracji społecznej. Jego odbiorcami są przedstawiciele różnych grup m.in dzieci i młodzież szkolna, osoby starsze i z niepełnosprawnością, a także tych środowisk, które np. z powodu różnych barier pozostają poza obiegiem życia kulturalnego i społecznego lub mają do niego utrudniony dostęp.

W ramach tego programu Teatr Wybrzeże realizować będzie projekt Razem w teatrze, czyli cykl pokazów czterech spektakli repertuarowych z tłumaczeniem na język migowy oraz audiodeskrypcją dla osób niewidzących, niedowidzących, niesłyszących oraz niedosłyszących. Projekt będzie realizowany do grudnia 2021 r.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny kontaktować się z jego koordynatorem pod numer tel. 502 756 973 lub mailowo: anna.augustyniak@teatrwybrzeze.pl

logotyp projektu Kultura dostępna

„Śmierć komiwojażera”

Lomanowie żyją w pułapce mitu. Mitu stworzonego przez głowę rodziny, Willy’ego, szeregowego sprzedawcę, który w świecie oferującym pozornie wspaniałe możliwości padł ofiarą propagandy sukcesu. Nie potrafi przyznać przed najbliższymi, że mu się nie udało, że nic nie osiągnął, że sobie i innym wszystko popsuł. Ze strachu i upokorzenia wymyśla swoje życie od nowa, tworzy opowieść, w której zwycięstwo wciąż jest jeszcze możliwe. Nieumiejętność skonfrontowania się z własną porażką popycha go do kolejnych konfabulacji, a porządki rzeczywistości i zmyślenia mieszają się ze sobą, by doprowadzić do tragicznego finału.

Choć od momentu powstania „Śmierci komiwojażera” minęło ponad 70 lat, ten najsłynniejszy z dramatów Arthura Millera i kamień milowy amerykańskiej dramaturgii do dziś stanowi niezwykle trafną krytykę kapitalizmu i bezlitosne studium zjawiska mitomanii.

24 lipca 2021 r., sobota, godz. 16.00
Teatr Wybrzeże
scena Stara Apteka
ul. Teatralna 2, Gdańsk

Autor sztuki: Arthur Miller
Przekład: Anna Bańkowska
Reżyseria: Radek Stępień
Asystent reżysera: Piotr Chys
Dramaturgia: Konrad Hetel
Scenografia i kostiumy: Eliza Gałka
Reżyseria świateł i wideo: Natan Berkowicz
Muzyka: Michał Górczyński
Ruch sceniczny: Wioleta Fiuk
Inspicjent, sufler: Agnieszka Szczepaniak

W spektaklu występują:
Mirosław Baka – Willy,
Anna Kociarz – Linda,
Piotr Biedroń – Biff,
Piotr Chys – Happy,
Jarosław Tyrański – Charley,
Cezary Rybiński – Ben,
Marcin Miodek – Howard Wagner,
Justyna Bartoszewicz – Dziewczyna.