Wewnątrz ECS konieczne będzie zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie dystansu, a przy wejściu do budynku i wewnątrz znajdą się punkty dezynfekcji dłoni.

Pozostałe zasady zwiedzania

Zwiedzanie wystawy stałej będzie możliwe tylko indywidualnie, nie w grupach zorganizowanych. Warto wtedy skorzystać z audioprzewodnika, którego wypożyczenie jest wliczone w cenę biletu. Po każdym użyciu audioprzewodnik poddawany będzie dezynfekcji.

Wszystkie powierzchnie, których dotykać będą zwiedzający (m.in. ławki, poręcze, klamki oraz monitory na wystawie), pokryte zostały trwałą powłoką fotokatalityczną, która zabija wirusy, bakterie i grzyby. Preparat jest w pełni bezpieczny dla zdrowia, a przy tym niewidoczny gołym okiem i nieodczuwalny podczas dotyku.

– Niezmiernie się cieszymy, że znów możemy zaprosić gości na wystawę stałą ECS. Każdy, kto nas odwiedzi 11 lutego, może liczyć na niespodzianki – mówi Basil Kerski, dyrektor ECS. – O ile ruch turystyczny wciąż jest utrudniony, o tyle szczególne zaproszenie kierujemy do gdańszczanek i gdańszczan, którzy wyposażeni w Kartę Mieszkańca mogą zwiedzić naszą wystawę za darmo.

Co jeszcze zostanie otwarte?

Oprócz wystawy stałej będzie można także zwiedzić bezpłatną wystawę czasową „Sierpień ’80. Bez strachu, ale z rozwagą” oraz obejrzeć panoramę na stocznię i miasto, rozpościerającą się z tarasu ECS. Otwarty będzie sklep muzealny, a kawiarnia ma pracować tylko w trybie na wynos. Kierowcy mogą korzystać z parkingu podziemnego (wjazd od ul. Nowomiejskiej), a kupując bilet wstępu, uzyskuje się 4 godziny parkowania gratis.

Wyłączone z użytkowania pozostają: Wydział Zabaw, biblioteka, czytelnia archiwum, mediateka, przestrzeń społeczna „Solidarność codziennie” i restauracja.