W programie przewidziano wyśpiewanie ponad 20 pieśni patriotycznych, w tym w języku kaszubskim. Kolejność śpiewanych utworów będzie wybierana losowo.

Każdy może śpiewać i muzykować

Istnieją dwie możliwości uczestnictwa w tym wydarzeniu: śledzenie na Facebooku transmisji z koncertu zorganizowanego na zamku w Krokowej albo wspólne śpiewanie na platformie Zoom. Aby wziąć aktywny udział w spotkaniu należy wcześniej się zarejestrować. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: biuro@fundacjasedlaka.pl, można także wypełnić formularz elektroniczny.

– Wirtualny charakter imprezy daje możliwość uczestniczenia w niej nie tylko mieszkańcom z całej Polski, ale i ze świata. Wspólne śpiewanie i muzykowanie jest wspaniałym sposobem integracji rodzinnej, pokoleniowej, społecznej oraz międzykulturowej – mówi Agata Kleszcz z Fundacji im. Ks. Prof. Włodzimierza Sedlaka.

Śpiewnik z utworami będzie dostępny na stronie internetowej: www.fundacjasedlaka.pl.

 

Wyśpiewajmy Niepodległość

11 listopada 2020 r, środa, godz. 12.00

Wykonawcy:
Adam Diesner – tenor, fortepian,
Patrycja Ruchała – mezzosopran, saksofon,
Paweł Wiśniewski – akordeon,

pod opieką Dagmary Olejarz.

Plakat wydarzenia Wyśpiewajmy Niepodległość

Wydarzenie „Wyśpiewajmy Niepodległość” jest realizowane w ramach projektu „Piaśnica – kultura miejsca”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja im. Ks. Prof. Włodzimierza Sedlaka, a współorganizatorem – Zamek w Krokowej. Honorowy patronat objęło nad nim Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Natomiast partnerami są Krokowskie Centrum Kultury, Gmina Krokowa, Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica, Dom Kultury Świt w dzielnicy Targówek m.st. Warszawy oraz Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”.