Towarzyszyć im będzie orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica pod dyrekcją Rubena Silvy. Gościem specjalnym będzie Lucyna Kończak – sopran.

 

Lucyna Kończak

Urodzona 30 maja 1993 r. w Warszawie. Pracę z muzyką rozpoczęła w wieku 7 lat. Ukończyła liceum w klasie śpiewu solowego w 2012 roku. W tym samym roku rozpoczęła studia pierwszego stopnia w klasie śpiewu w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Haliny Słonickiej w Suwałkach (2010, 2012), IX Konkursie Muzyki Współczesnej w Płocku (2011), V Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. Marii Słankowej w Olsztynie (2011), IX Konkursie Moniuszkowskim w Białymstoku (2011), konkursie w ramach Sopockich Dni Sztuki Wokalnej (2016), przesłuchaniach w międzynarodowym konkursie Belvedere im. Hansa Gabora (2017) i kursach mistrzowskich w ramach VIII Letniej Akademii Śpiewu w klasie profesor Olgi Pasiecznik. W maju 2016 roku debiutowała scenicznie w roli Serpetty w operze „La finta Giardiniera” W.A. Mozarta wystawionego przez studentów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Centrum Świętego Jana w Gdańsku. W grudniu 2016 r. wystąpiła w „Litaniach Ostrobramskich” pod batutą profesora Zygmunta Rycherta. W 2017 r. wystąpiła z orkiestrą Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku i Gdański, wykonując „Requiem d-moll”  Gabriela Fauré. Ponadto koncertowała na Uniwersytecie Gdańskim, Politechnice Gdańskiej, w Dworku Sierakowskich w Sopocie i w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszub w Wejherowie.

Bartłomiej Chorąży

Urodzony w 1990 r. w Krakowie. Absolwent Szkoły Muzycznej im. Władysława Żeleńskiego  w Krakowie. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 8 lat. Naukę śpiewu rozpoczął pod kierunkiem dra hab. Jacka Ozimkowskiego, u którego obecnie kształci się jako student Akademii Muzycznej w Krakowie. Występował na Międzynarodowym Festiwalu Bursztynowym – Opera Europy, w Filharmonii Kaliningradzkiej oraz Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Wystąpił również w XIX edycji Międzynarodowego Festiwalu im. Ady Sari. Brał udział w mistrzowskich kursach z interpretacji i wykonawstwa polichóralnej muzyki barokowej prowadzonych przez Josa Van Veldhovena. Od 2012 r. jest zatrudniony na etacie artysty wokalisty w Chórze Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Członek Oktetu Wokalnego Filharmoników Krakowskich, od 2016 r. współpracuje  oktetem wokalnym Octava Ensemble.

 

Damian Żebrowski

Urodzony 8 kwietnia 1994 r. w Ciechanowie, pochodzi z Przasnysza. W roku 2013 ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu. Jest absolwentem studiów licencjackich na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej. Student 3. roku Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Finalista XVIII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Imricha Godina 2016 we Vrablach (Słowacja). Laureat III Nagrody Głównej oraz Nagrody Specjalnej przyznawanej przez dyrektora IUiPK Silesia w Katowicach na Międzynarodowym Konkursie Solowej Wokalistyki Sakralnej „Ars Et Gloria” 2017 w Katowicach. W latach 2015, 2016, 2017 otrzymał Stypendium Starosty Przasnyskiego, przyznawane za wybitne osiągnięcia w różnych sferach działalności edukacyjnej dla szczególnie uzdolnionych studentów. Występuje na licznych koncertach oraz festiwalach muzycznych.

 

Sebastian Mach – tenor liryczny

W 2016 r. ukończył studia licencjackie na Akademii Muzycznej w Krakowie i rozpoczął studia magisterskie na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Solista i chórzysta Chóru Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, współpracował m.in. z Chórem Polskiego Radia, Oktava Ensamble, Cracow Singers, Teatrem Pieśni Kozła, Towarzystwem Teatralnym, Górecki Chamber Choir. W 2017 r. otrzymał nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie pieśni polskiej na IV ogólnopolskim konkursie wokalnym w Drezdenku.

 

Łukasz Szprengiel

Urodzony w 1990 r. w Mławie. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w Szkole Muzycznej w Mławie, najpierw w klasie akordeonu guzikowego, później śpiewu. Od roku 2014 student Akademii Muzycznej w Łodzi. Wykonuje muzykę liturgiczną: „Msza G-dur” Franza Schuberta – Konstancja 2014 (Niemcy), „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta – Łuków 2016 oraz oratoryjną. W kwietniu 2017 r. debiutował w roli Jupitera w oratorium „Semele” Georga Fredericha Handela w Teatrze Wielkim w Łodzi.

 

Chaoran Zuo 

Absolwent Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Doktorant na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Brał udział w licznych pojektach, festiwalach, przedstawieniach oraz operach. Koncertował w większych miastach w Polsce (Poznań, Warszawa, Bydgoszcz, Katowice ), a także w Niemczech i Słowenii. Brał udział w XII Poznańskim Festiwalu Mozartowskim, II Mosińskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej, XII Festiwalu Muzyki Oratoryjnej Musica Sacromontana w Gostyniu, XXVII Międzynarodowym Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych Interwencje 2017 w Katowicach i w wielu kursach wokalnych (Prof.Luigi Pietroni – Konserwatorium w Mediolanie, Prof.Eva Blahova – Uniwersytet Kunste w Wiedniu, Prof. Piotr Rucinski – Akademia Muzyczna w Łodzi, Prof. Enrico Facini  – Uniwersytet  w Berlinie).

 

Marcin Skibiński

Urodził się w Chełmie. Jest studentem IV roku studiów I stopnia Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W 2014 r. zajął II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Szawle na Litwie. Brał udział w spektaklach organizowanych przez bydgoską Akademię Muzyczną – debiutował jako George w operetce „Bal w operze” R. Heubergera (2016), zagrał także Edwina w operetce „Księżniczka czardasza”. Kálmána (2017). Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w regionie.

 

 

III Turniej Tenorów

  • 16 lutego 2018 r., piątek, godz. 19
  • Polska Filharmonia Sinfonia Baltica
  • ul. Jana Pawła II 3
  • Słupsk
  • bilety: 40 i 35 zł

Soliści:

  • Marcin Skibiński (AM Bydgoszcz)
  • Bartłomiej Chorąży (AM Kraków)
  • Łukasz Szprengiel (AM Łódź)
  • Damian Żebrowski (AM Poznań)
  • Sebastian Mach (AM Wrocław)
  • Chaoran Zuo (UM Warszawa)