Elektroniczna rejestracja do biegu trwa do środy, 10 stycznia.

 

Walka o miejsca

Po trzech biegach prowadzą: Michał Czapiński (I, III i V miejsce) i Ewelina Paprocka (trzy raz I).  Z rywalizacji o zwycięstwo wśród panów nie zrezygnują Łukasz Kujawski (I i II raz) oraz Mateusz Kaczmarek (I i III raz).

Rywalizacja najszybszych zawodników jest oczywiście wisienką na torcie, ale zdecydowana większość biegaczy City Trail startuje w zawodach dla własnej satysfakcji, z zamiarem poprawiania własnych rekordów, a często po prostu dla przyjemności, nie zważając na rezultat na mecie. Dla najwytrwalszych, którzy pobiegną w cyklu co najmniej cztery razy przewidziane są pamiątkowe medale. Ich wręczenie odbędzie się na oddzielnej, siódmej imprezie – uroczystej gali – na początku kwietnia.

 

Treningi wytrzymałości

– W City Trail startują prawie wszyscy średnio- i długodystansowcy, których trenuję, ponieważ jest to najlepszy sprawdzian aktualnej dyspozycji – podkreśla Jacek Wosiek, trener biegaczy średnio- i długodystansowych. – Około miesięczny okres między biegami daje fajny czas na potrenowanie i sprawdzenie efektów tej pracy. Zawodnik pozbawiony startów przez kilka zimowych miesięcy może mieć problem z właściwą mobilizacją, a dzięki City Trail ten poziom adrenaliny i gotowości startowej jest przypominany. U każdego zawodnika bieganie przełajów daje pozytywny efekt. Nawet, gdy wynik jest słabszy przez warunki na trasie, to i tak podczas biegu dajemy taki bodziec siłowy i wytrzymałościowy, jaki ciężko byłoby wykonać na treningu. Są typy biegaczy, którzy zdecydowanie słabiej wypadają w przełaju niż na bieżni czy ulicy, ale i dla takich osób biegi przełajowe typu City Trail powinny być dobrym elementem przygotowań do sezonu. Jeśli zawodnik gorzej radzi sobie w terenie, jest to często objawem jego słabości na przykład w technice biegu, koordynacji – dodaje  Wosiek.

 

Wyścigi dla każdego

Poza biegiem dla dorosłych, przy okazji każdych zawodów, odbywa się rywalizacja dzieci i młodzieży, które startują na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km – w zależności od wieku. Zawody City Trail Junior mają wymiar charytatywny – połowa każdej opłaty startowej jest przekazywana na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

– Nowy rok to dobry moment, aby wprowadzić w swoje życie aktywność fizyczną, która pozytywnie wpływa na nasze zdrowie – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden. – W zawodach City Trail mogą uczestniczyć całe rodziny, a to dobra okazja, aby zmotywować siebie i najbliższych do uprawiania sportu.  Dlatego z przyjemnością wspieramy akcję, która zmierza do wyrobienia w społeczeństwie zdrowych nawyków – dodaje Marta Pokutycka-Mądrala.

Cykl City Trail od 2012 r. ma charakter ogólnopolski. Poza Trójmiastem, biorą w nim udział: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. W trakcie sześciu miesięcy (wrzesień 2017 – marzec 2018) w każdej lokalizacji zorganizowanych zostanie po sześć biegów, co daje sześćdziesiąt imprez.

Harmonogram imprezy:

  • godz. 8.30 – otwarcie biura zawodów (okolice startu i mety biegu – skraj ulicy Spokojnej w Gdyni)
  • godz. 9.30-10.10 – biegi City Trail Junior
  • godz. 10.30 – zamknięcie biura zawodów
  • godz. 11.00 – start biegu głównego

 

Terminy kolejnych biegów w 2018 r:

  • 11 lutego – Gdańsk, okolice AWFiS),
  • 11 marca –  Gdynia, Mały Kack

City Trail

  • 14 stycznia 2018 r., niedziela, godz. 9.30
  • Trójmiejski Park Krajobrazowy
  • Gdynia

Zobacz: City Trail