Zdrowie
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/11/033.jpg 21. wielka mikołajowa parada na motocyklach w tę niedzielę. Pomogą chorym i biednym dzieciom

21. wielka mikołajowa parada na motocyklach w tę niedzielę. Pomogą chorym i biednym dzieciom

Fot. Piotr Róża Różycki
29.11.2023
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
29.11.2023

Mikołaje na motocyklach przejadą ulicami Trójmiasta w niedzielę, 3 grudnia 2023 r. To akcja zrodzona z pasji, ale też chęci pomocy małym pacjentom szpitali i podopiecznym domów dziecka.

Członkowie Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego, jak co roku, rozwiozą 500 paczek dla dzieci i zbiorą pieniądze na ciepłe posiłki.

Już po raz 21.

To największa tego typu impreza na świecie, która została zapoczątkowana przez grupę zapaleńców w grudniu 2003 r. Wtedy mikołaje na motocyklach rozdawali cukierki napotkanym dzieciom. Natomiast w 2007 r. pojawił się pomysł na połączenie przejazdu z akcją charytatywną. Chodziło o dofinansowanie obiadów dzieciom uczącym się w ośrodkach szkolno-wychowawczych. W ubiegłym roku w paradzie wzięły udział 534 motocykle i quady. Zebrano prawie 120 tys. zł dla potrzebujących dzieci z Trójmiasta. Motocykliści zaczęli też przygotowywać paczki, które po każdej paradzie rozwozili małym pacjentom szpitali i mieszkańcom domów dziecka. W tym roku odbędzie się już 21. edycja tego wydarzenia.

Z Gdańska do Gdyni

Parada pokona 26 km. Wyruszy z Polsat Plus Arena Gdańsk w niedzielę, 3 grudnia o godz. 11.00. Uczestnicy wydarzenia przejadą ulicami Marynarki Polskiej i Jana z Kolna. Po minięciu Zieleniaka skręcą w prawo i pojadą głównymi alejami Trójmiasta: Zwycięstwa i Grunwaldzką w Gdańsku, Niepodległości w Sopocie oraz Zwycięstwa w Gdyni, aby około południa dotrzeć do skweru Kościuszki w Gdyni. Na mecie będzie można obejrzeć pięknie przystrojone pojazdy i porobić sobie zdjęcia z uśmiechniętymi mikołajami. Zakończenie imprezy planowane jest na godz. 14.00.

Uczestnicząc w paradzie, pomagają

W paradzie może wziąć każdy udział. Wystarczy spełnić podstawowe warunki: przyjechać motocyklem, quadem, skuterem lub motorowerem, przebrać się mikołajowy strój, za śnieżynkę, elfa lub inną postać związaną z Bożym Narodzeniem oraz dokonać wpłaty na konto akcji. Całkowity dochód ze sprzedaży cegiełek, które musiał nabyć każdy zmotoryzowany mikołaj, aby wziąć udział w paradzie, zostanie przeznaczony na dofinansowanie obiadów dla dzieci w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych na terenie województwa pomorskiego. Pomagać mogą nie tylko zmotoryzowani, ale wszystkie osoby o wielkim sercu. Na starcie i na mecie parady będzie można wrzucić do puszki datek. Wynik finansowy zostanie zamieszczony na stronie www.mikolaje.gda.pl już wieczorem, 3 grudnia. Część uczestników wyruszy też do dzieci, aby rozwieźć 500 przygotowanych paczek.

 

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.