W ubiegłym roku zarejestrowało się 1 155 osób. Dzięki temu zebrano ponad 50 tys. zł. W wydarzeniu udział wzięły Anioły z całego świata.

Morze pełne Aniołów

Cała akcja charytatywna jest inicjatywą społeczną. Chętni praktykują codzienne doświadczanie wschodów słońca i kąpiele w zimnym morzu. Inspirują się nawzajem do dbania o siebie i o innych, do zdrowych praktyk oraz świadomego obcowania z naturą, pięknem i zimnem, które mają działanie terapeutyczne. Wspólnie zachęcają się do pomagania i kierują stwierdzeniem, że „Nigdy nie wiesz kto dla Ciebie stanie się Aniołem, a dla kogo staniesz się nim Ty”.

Organizowane wydarzenie „1000 Aniołów o wschodzie słońca” ma na celu wsparcie finansowe działalność Hospicjum Pomorze Dzieciom. W poprzednich edycjach łącznie udało się zebrać zebrano ponad 150 tys. zł. Hospicjum Pomorze Dzieciom to hospicjum domowe dla dzieci, perinatalne i centrum wsparcia po stracie. Fundacja działa w formule organizacji pozarządowej, a jej misja polega na kompleksowej opiece świadczonej nieuleczalnie chorym dzieciom, ich najbliższym i osobom w żałobie.

Jak zostać Aniołem?

Niewiele trzeba, aby dołączyć do całej inicjatywy. W pierwszej kolejności należy zarejestrować się, a następnie wpłacić datek, który bezpośrednio wpływa na konto Hospicjum. Co roku dla wszystkich Aniołów organizowane jest wspólne wejście o wschodzie słońca do morza Bałtyckiego w ramach zwieńczenia całej akcji.

Nie wszyscy muszą brać udziału w symbolicznym wejściu do wody. Chętni zaproszeni są na wschód słońca na sopockiej plaży, a po całym wydarzeniu, na „Koncert handpanowy o wschodzie słońca na Molo w Sopocie” w wykonaniu Tomka Toressa. Na scenie zagra również Hubert Kozera w premierowym wystąpieniu: Podróże dźwiękiem. Po koncercie będzie możliwość samodzielnego grania na handpanie pod okiem Tomka i zakupu tych wyjątkowych instrumentów na miejscu.

Wszystkie dodatkowe informacje dotyczące wydarzenia oraz całej akcji charytatywnej można znaleźć na stronie morzeaniolow.pl.