Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/07/116776738_3557993617546561_182644015371680075_n.jpg Samolot Ryanair na gdańskim lotnisku. Fot. źródło: facebook/ port lotniczy gdańsk

100 lotów tygodniowo z Gdańska wykona Ryanair. Dokąd można latem polecieć?

10.07.2021
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
10.07.2021

Liniami lotniczymi Ryanair z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy w te wakacje można polecieć aż w 32 kierunkach, w tym pięciu nowych do Chanii, Billund, Zadaru, na Korfu i Santorini. Ceny biletów zaczynają się od 89 zł.

Nowa siatka połączeń została udostępniona na stronie internetowej lotniska 9 lipca.

Z Gdańska w świat

Z gdańskiego lotniska można polecieć do 32 destynacji. Wśród nich warto wymienić dobrze znane kierunki takie jak np.: Mediolan, Londyn czy Kopenhagę oraz wakacyjne m.in.: Alicante, Barcelonę, Burgas, Paphos oraz Maltę. Z myślą o pasażerach w siatce lotów Ryanaira znalazły się też nowe kierunki jak: Chanii, Billund, Zadaru, Korfu i Santorini. W sumie tygodniowo przewoźnik zadeklarował wykonanie 100 lotów.

–  Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Ryanair rozwija siatkę połączeń z Gdańska i stawia na pasażerów z naszego regionu. Liczymy, że nasi pasażerowie będą korzystać z przygorowanych propozycji i latać z Gdańska na wakacje do Hiszpanii, Grecji, Chorwacji, Bułgarii oraz na Maltę i Cypr – powiedział prezes lotniska Tomasz Kloskowski. – Mamy też nadzieję na ożywienie kontaktów rodzinnych i przyjacielskich, loty po Europie jak i dalej na inne kontynenty, a docelowo także powrót podróży biznesowych. Bardzo się cieszymy z tego, że pasażerowie do nas wracają, co obserwujemy wyraźnie w ostatnich miesiącach – dodał Tomasz Kloskowski.

Tańsze bilety

Pasażerowie mogą rezerwować letnie wakacje czy wypady do miast europejskich w niższych cenach. Co ważne, przewoźnik zapewnia, że w przypadku zmiany planów można przesunąć termin wyjazdu dwukrotnie aż do grudnia 2021 r. bez dodatkowej opłaty za zmianę. Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety w cenie od 89 zł na podróż do października 2021 r.

– Szczyt sezonu letniego jest tuż za rogiem, a program szczepień nabrał tempa – poinformował  Michał Kaczmarzyk prezes Buzz, linii lotniczej wchodzącej w skład Grupy Ryanair. – Klienci mogą teraz rezerwować loty na zasłużony wypoczynek, wiedząc, że jeśli ich plany ulegną zmianie, będą mogli dwukrotnie przesunąć datę podróży aż do grudnia 2021 roku w ramach zero złotych za zmianę. Aby uczcić oficjalne rozpoczęcie sezonu wakacyjnego i ogłoszenie post-covidowego rozkładu lotów z Gdańska, Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety w cenie od 89 zł na podroż do końca października 2021 roku. Rezerwacji lotów w promocyjnych cenach można dokonać jedynie na Ryanair.com lub przez aplikację – wyjaśnił Michał Kaczmarzyk.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.