Aktualności

Strażacy ochotnicy z Pomorza nie czekajcie! Zgłoszenia kandydatów do Strażackich Oscarów tylko do końca lutego

Fot. pixabay.com/erykan
Fot. pixabay.com/erykan

W zeszłym roku laur otrzymali strażacy z Lubni. Czy w tym roku statuetką nagrodzeni zostaną kolejni ochotnicy z naszego regionu? Zapisy do Florianów 2018 można przesyłać do 28 lutego.

 

Floriany 2018 to druga edycja ogólnopolskiego konkursu, w którym nagradzane są najlepsze inicjatywy i działania podejmowane przez Ochotnicze Straże Pożarne. Honorowy patronat nad plebiscytem objął między innymi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

 

Strażackie Oscary

Wyróżnienia w ogólnopolskim plebiscycie Floriany 2018 przyznawane są w dwunastu kategoriach. Strażacy ochotnicy mogą zdobyć nagrodę za akcje edukacyjne związane z bezpieczeństwem pożarowym i ratownictwem medycznym. Doceniana jest organizacja festynów i zabaw integrujących lokalne społeczności. Kapituła zwraca dużą uwagę na poprawę estetyki strażackich remiz oraz ich otoczenia. Jedną z kategorii są również działania kulturalne oraz pielęgnowanie strażackich tradycji.

 

Kto przyznaje nagrody?

Wyróżnienia w plebiscycie przyznawane są przez specjalnie powołaną kapitułę. W tym roku w jej skład wchodzą między innymi: prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Waldemar Pawlak, założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak oraz kolarz i działacz sportowy Czesław Lang. 

 

OSP Lubnia wzorem

W pierwszej edycji konkursu w 2017 roku jednym ze zwycięzców została jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubni koło Brus. Strażacy ochotnicy zdobyli laur za działalność kulturalną. Z terenu województwa pomorskiego nominowane również były jednostki OSP z Karsina, Złego Mięsa, Czarnej Dąbrówki oraz z Pawłowa.

 

Jak zgłosić kandydaturę?

Formularz zgłoszeniowy wraz z opisem zrealizowanego projektu należy przesyłać do 28 lutego na adres: Miesięcznik Strażak. ul. Oboźna 1, 00-340 Warszawa, z dopiskiem „Floriany". Decyduje data stempla pocztowego. Formularze zgłoszeniowe oraz regulamin konkursu na stronie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

 

O pierwszej edycji plebiscytu Floriany przeczytasz w artykule na pomorskie.eu

view szablon artykułu