Aktualności

Mistrzostwa Polski Seniorów

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/ Thorsten Kloepper

Wody Zatoki Gdańskiej, w dniach 17-20 września 2015 r., będą miejscem żeglarskich zmagań seniorów. W każdej klasie przewidziano rozegranie po 10 wyścigów, łącznie z medalowym, w którym weźmie udział 10 najlepszych uczestników. Medalowe wyścigi, które odbędą się na Wiśle Śmiałej zaplanowano jednak tylko w klasach, w których będzie rywalizować co najmniej 10 jednostek.

Te mistrzostwa będą wizytówką polskiego żeglarstwa, bowiem powinna w nich wziąć udział cała krajowa czołówka. Spodziewamy się, że kadrowicze, co też jest ich sportowym obowiązkiem, potwierdzą w tych prestiżowych regatach swoją supremację, ale liczymy, że inni zawodnicy tanio skóry nie sprzedadzą i zmuszą ich do maksymalnego wysiłku. Tak było chociażby rok temu, kiedy w klasach Laser Radial i Laser Standard srebrne medale zdobyli nominalni amatorzy, Katarzyna Deberny i Maciej Grabowski. Kasi, która za miesiąc zostanie szczęśliwą mamą, zabraknie co prawda na starcie gdańskiej imprezy, ale Maciek zdecydowanie zapowiada walkę o mistrzowski tytuł. Mamy też nadzieję, ze do walki o medale włączą się także juniorzy w klasach RS:X oraz Laser Radial – powiedział wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego ds. Sportu Tomasz Chamera.

W poszczególnych klasach mistrzowskich tytułów bronią: RS:X – Zofia Klepacka (YKP Warszawa) i Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), Finn – Piotr Kula (Gdański Klub Żeglarski), Laser Radial – Anna Weinzieher (AZS Uniwersytet Warszawski), Laser Standard – Kacper Ziemiński (Sejk Pogoń Szczecin), 470 – Agnieszka Skrzypulec (Sejk Pogoń Szczecin) oraz Karol Jączkowski i Artur Baranowski (AZS AWFiS Gdańsk).

Na starcie zabraknie jedynie przedstawicieli klasy 49er, którzy swój championat rozegrali pod koniec lipca w ramach regat Volvo Gdynia Sailing Days 2015 – triumfował wówczas duet AZS AWFiS Gdańsk Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński. W Gdańsku komplet medali rozdany zostanie w klasach RS:X kobiet i mężczyzn, Laser Standard i Laser Radial, Finn oraz 470 kobiet i mężczyzn.

Mistrzostwa zwieńczy ceremonia medalowa, która odbędzie się w niedzielę, 20 września o godzinie 16.30.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Mistrzostwa Polski Seniorów           regaty żeglarskie_plakat

  • 17-20 września 2015 r., czwartek-niedziela, godz. 11.00
  • Zatoka Gdańska
  • wstęp wolny

Więcej informacji na stronie Polskiego Związku Żeglarskiego.

 

 

 

 

 

 

 
Oprac. DK

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości