Aktualności

Historia stworzenia świata. Wyjątkowe spotkanie on-line z Dobranockami Teatralnymi

Dobranocki Teatralne
Fot. mat. prasowe Sceny Lalkowej w Kwidzynie

Co zobaczymy tym razem? Spektakl Teatru Barnaby o dowcipnej historii stworzenia świata, który opowiada małym widzom o trudach budowania wzajemnych więzi i wartości współdziałania.

 

Zbliża się koniec miesiąca i wraz z nim tak lubiane przez najmłodszych Dobranocki Teatralne, na które zaprasza 24 kwietnia 2020 r. Scena Lalkowa imienia Jana Wilkowskiego w Kwidzynie.

 

„Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa"

początkiem wszystkiego i poza nim nie było nic więcej, co bardzo mu odpowiadało. Dlatego zaczyna się irytować, kiedy wokół niego gromadzą się kolejne stworzenia. Jednym z nich jest Dzika Mrówka, która szuka dogodnego miejsca na złożenie swoich jajeczek. To można by jeszcze przeżyć, ale prawdziwą zgrozą jest pojawienie się Adama i Ewy, trudniejszych intruzów, którzy zakłócają spokój swoimi kłótniami. Życie Pana Nic staje się koszmarem, zwłaszcza gdy wykluwają się Mrówiątka w niespotykanej ilości, które trzeba opanować. To wymaga zwarcia szyków Pana Nic i pierwszych stworzeń. Nic postanawia pogodzić się z sytuacją i powoli akceptuje przybyszów.

 

Kto, kiedy i gdzie?

Scenariusz napisała Malina Prześluga – poznańska dramatopisarka, związana głównie z twórczością dla dzieci i młodzieży. Scenografię zaprojektował Marcin Marzec, muzykę skomponował Marcin Marzec. Spektakl można obejrzeć 24 kwietnia 2020 r. w piątek od godz. 17.00 do 20.00 on-line na stronie internetowej Dobranocki Teatralne

 

 

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości