Aktualności

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

$image_alt
Grodzisko w Owidzu również zaprasza na Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2015 r. Fot. źródło: http://www.owidz.pl/

W całej Polsce od 7 do 10 maja 2015 r. trwają Dni Otwarte Projektów Unijnych. W województwie pomorskim czeka na mieszkańców i turystów niemal 100 atrakcji. Warto skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki, która pozwoli zorientować się, co będzie się działo w okolicy.

Dni Otwarte to największa ogólnopolska akcja promocyjna funduszy europejskich, podczas której beneficjenci środków unijnych „otwierają drzwi" swoich projektów, by umożliwić odwiedzenie projektu oraz jego poznanie. Jest to wyjątkowa okazja do zapoznania się z przeprowadzonymi w naszym regionie inwestycjami. Dodatkową zachętę stanowią liczne imprezy organizowane przez beneficjentów na terenie poszczególnych obiektów w czasie Dni Otwartych, m.in. festyny, koncerty, seanse filmowe, zawody sportowe, regaty, wystawy, konkursy i zabawy dla dzieci, gry miejskie oraz spektakle teatralne. 

Dni Otwarte dają możliwość zobaczenia na własne oczy miejsc, do których normalnie nie możemy wejść, zwiedzania za darmo lub ze zniżką muzeów, teatrów i innych dofinansowanych instytucji kultury, wzięcia udziału w ciekawych warsztatach oraz atrakcjach dla całej rodziny. Wśród dziesiątek atrakcji realizowanych na terenie województwa pomorskiego, w tym roku poznać można m.in. dziedzictwo „Solidarności" na wystawie stałej w Europejskim Centrum Solidarności lub poczuć się jak Rzymianin na Szlaku Bursztynowym w Pruszczu Gdańskim.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2015 - banner

To tylko niektóre spośród prawie 1000 atrakcji przygotowanych przez beneficjentów funduszy europejskich w całej Polsce. Na Pomorzu zaplanowano 100 wydarzeń. Zobacz, co będzie się działo w Twojej okolicy. Skorzystaj z wyszukiwarki  i zobacz, jak wiele dzieje się wokół nas.

 

Zobacz też: Dni Otwarte Projektów Unijnych na Facebooku

Oprac. AK

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności