Aktualności

Chcesz poznać rolę plakatu teatralnego? Weź udział w rodzinnym zwiedzaniu Teatru Szekspirowskiego

Dzieci siedzące podczas rodzinnych warsztatów  
Fot. Marta Dettlaff

Będzie można wykonać plakat teatralny i zrozumieć jego rolę w przedstawieniu. Doskonała zabawa dla całych rodzin w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w niedzielę, 12 maja 2019 r. Obowiązują zapisy, a liczba miejsc ograniczona.

 

Są to zajęcia międzypokoleniowe, podczas których dzieci i ich rodzice, a często i dziadkowie, we wspólnej twórczej zabawie poznają tajniki teatru. Organizatorzy zapraszają całe rodziny. Warsztaty skierowane są do dzieci powyżej czwartego roku życia.

 

Plakat teatralny

Tym razem uczestnicy warsztatów zastanowią się, w jaki sposób powstają plakaty teatralne. Dlaczego dobry projekt plakatu jest ważny? Jakimi technikami można go stworzyć? Jak można skutecznie przyciągnąć widza? Tajemnice plakatu zostaną odkryte podczas podchodów po zakamarkach teatru, gdzie poukrywały się plakaty z różnych, nie tylko szekspirowskich, sztuk, wydobyte z naszych archiwów. Na końcu zaś stworzą własne dzieła.

 

Rodzinne zwiedzanie teatru to warsztaty, podczas których dzieci i ich rodzice we wspólnej twórczej zabawie poznają tajniki teatru – jego historię, rekwizyty i sposób ich tworzenia, rodzaje teatrów i ich charakterystykę, typy scen teatralnych, elementy scenografii, postaci i wątki z dzieł Williama Szekspira oraz wiele innych ciekawostek związanych z teatrami na całym świecie i w różnych kulturach. Nierzadko tematyka zajęć wykracza poza teatr w kierunku innych sztuk – takich jak np. sztuka muralu. Spotkania odbywają się w jedną wybraną niedzielę miesiąca.

 

Bilety:

  • 10 zł/osoba
  • dzieci do lat 4 – bezpłatnie

Zakup biletów on-line lub w kasie teatru w godz. 14.00-19.00, tel. 58 351 01 01, bow@teatrszekspirowski.pl. Liczba miejsc ograniczona.

 

Rodzinne zwiedzanie

  • 12 maja 2019 r., niedziela, godz. 11.30, 13.30, 16.30
  • Gdański Teatr Szekspirowski
  • ul. Bogusławskiego 1
  • Gdańsk
  • czas zwiedzania: 90 min

Zobacz:  Gdański Teatr Szekspirowski

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości