Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Życzenia z okazji Światowego Dnia Chorego

Życzenia z okazji Światowego Dnia Chorego

Uśmiechnięta pielęgniarka i dziecko na wózku

Światowy Dzień Chorego przypada 11 lutego. Został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II 13 maja 1992 r., czyli w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie papieża.

 

Święto obchodzone jest na pamiątkę pierwszego objawienia Maryi w Lourdes.

Ma przyczynić się do poprawy opieki nad chorymi, wzmocnienia empatii oraz popularyzacji idei wolontariatu. Chodzi też o włączenie w duszpasterstwo służby zdrowia wspólnot chrześcijańskich i rodzin zakonnych.

W związku z tym dniem w pomorskich szpitalach odprawiane są msze święte w intencji chorych cierpiących, m.in. w kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku o godz. 9.00 odbędzie się modlitwa w intencji chorych, a także w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. Natomiast pacjentów spółki Copernicus odwiedzą wolontariusze Fundacji dr Clown i przekażą listy z życzeniami.

W mijającym tygodniu pacjenci mogli też uczestniczyć m.in. w pieczeniu faworków, śpiewaniu karaoke czy zajęciach terapeutycznych. Natomiast słupski szpital oferował bezpłatne badania.

 

Z okazji Światowego Dnia Chorego składamy wszystkim cierpiącym życzenia szybkiego powrotu do zdrowia, wytrwałości, cierpliwości i nadziei, który nigdy nie gaśnie. Wierzymy, że siła, którą mają pacjenci pomoże walczyć z najcięższą nawet chorobą, a troska, jaką otaczają bliscy i personel medyczny, ukoi każdy ból.

 

Zobacz, jakie życzenia przygotowały niektóre szpitale marszałkowskie:

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.