Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Życzenia dla Seniorów w Międzynarodowym Dniu Osób Starszych

Życzenia dla Seniorów w Międzynarodowym Dniu Osób Starszych

zdjęcie ilustracyjne para seniorów na spacerze

 

Dzisiejsze święto to doskonała sposobność, aby podziękować Wam Drodzy Seniorzy za wieloletnią aktywność zawodową i uczestnictwo w życiu społecznym. Międzynarodowy Dzień Osób Starszych jest także okazją by wyrazić wdzięczność i uznanie dla Waszego życiowego doświadczenia oraz mądrości i poświęcenia z jakim wychowaliście kolejne pokolenia Pomorzan zapewniając im rozwój i lepsze życie. Przekazujemy wyrazy szacunku za dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi.

W tym szczególnym dniu pragniemy zachęcić do uczestnictwa w działaniach samorządu województwa przełamujących stereotypy dotyczące osób starszych i starzenia się, a także eliminujących przejawy dyskryminacji seniorów.

Życzymy, każdemu z Was Drodzy Seniorzy abyście spotykali się wyłącznie z życzliwością i wsparciem otoczenia w dążeniu do utrzymania swojej niezależności i sprawności oraz mogli żyć pełnią życia, realizując na co dzień swoje zainteresowania i pasje. Wierzymy, że jesień życia spędzicie Państwo otoczeni szacunkiem i miłością innych.

 

Mieczysław Struk
Marszałek Województwa Pomorskiego       

Jan Kleinszmidt         
Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego

 

życzenia