Zwiedzanie odbywa się w języku polskim, a po wcześniejszej rezerwacji także w języku angielskim.

Zwiedzanie teatru

Z przewodnikiem oglądać można wnętrza jedynego na świecie teatru z otwieranym dachem, który wystawia spektakle na scenie elżbietańskiej. Na jego widowni może być nawet tysiąc gości, w zależności od ustawienia sali i rodzaju wydarzenia

Zwiedzanie odbywa się według harmonogramu:

  • 21-31 maja 2021 (z wyłączeniem 29 maja), o godz. 15.00
  • czas trwania spaceru: 60 minut

Trochę historii

GTS powstał w miejscu, gdzie od początku XVII w. znajdował się budynek Szkoły Fechtunku, czyli pierwszy publiczny teatr ówczesnej Rzeczypospolitej. Obecnie jest tu jeden z najbardziej niezwykłych teatrów świata, inspirowany dawnym teatrem elżbietańskim. To tutaj, jeszcze za życia Williama Szekspira, wystawiane były m.in. jego sztuki. Aktualnie dostępny dla widzów budynek, uznawany za jedno z największych dzieł architektury ostatnich lat, pokryty jest 1,2 mln antracytowych cegieł i ceglanej kostki brukowej, a jego drewniane wnętrze przenosi widzów do czasów Szekspira. GTS ma scenę elżbietańską, wysuniętą w głąb wewnętrznego dziedzińca i otoczoną drewnianymi galeriami, na której – dzięki ogromnemu otwieranemu dachowi – można zagrać pod gołym niebem, w świetle dziennym.

Reżim sanitarny

Ze względów bezpieczeństwa obowiązuje limit uczestników zwiedzania – do 15 osób. Uczestnicy mają obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką przez cały czas trwania spaceru, dezynfekcji dłoni przed wejściem do teatru oraz wypełnienia pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia i akceptacji „Regulaminu uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych GTS w związku z pandemią COVID-19”.

PROCEDURA SPECJALNA – Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych GTS w związku z pandemią COVID 19

Zakup biletów

GTS rekomenduje wcześniejszy zakup biletów – on-line na stronie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego lub w kasie teatru. Istnieje też możliwość rezerwacji biletów telefonicznie pod nr tel.: 58 351 01 01 lub e-mailowo pod adresem: bow@teatrszekspirowski.pl. Bilety należy odebrać najpóźniej godzinę przed zwiedzaniem.
Grupy zorganizowane powyżej 10 osób proszone są o kontakt telefoniczny +48 58 351 01 01
(w godzinach otwarcia kasy) lub na bow@teatrszekspirowski.pl. Rezerwacje przyjmowane są minimum 4 dni przed planowanym terminem zwiedzania.
Trasa wycieczki prowadzi przez przestrzenie dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami. W razie potrzeby zapewniamy asystę pracownika BOW w trakcie wycieczki. Organizatorzy proszą o wcześniejsze (minimum 2 dni przed planowanym terminem zwiedzania) zgłoszenie ewentualnych szczególnych potrzeb przez uczestnika zwiedzania teatru telefonicznie: +48 58 351 01 01 (w godzinach otwarcia kasy) lub e-mailowo na adres: bow@teatrszekspirowski.pl. W zwiedzaniu można również wziąć udział ze swoim psem przewodnikiem lub psem asystującym. Należy pamiętać o zabraniu jego dokumentów.

Informacja o biletach:

  • bilety normalny – 18 zł,
  • bilety ulgowe – 10 zł,
  • wstęp wolny – dzieci do lat 4.

Z biletów ulgowych mogą skorzystać: uczniowie, studenci, emeryci, renciści, nauczyciele, osoby z niepełnosprawnościami, posiadacze Karty do Kultury oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny.
Bilety dostępne są w kasach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (ul. W. Bogusławskiego 1) w godz. 14.00-19.00 oraz on-line na stronie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Kontakt z kasą Teatru:

  • w dniach 20-21 maja w godz. 10.00-16.00 pod nr tel.: 535 111 804
  • od 21 maja w godz. 14.00-19.00 pod nr tel.: 58 351 01 01

Lekcje szekspirowskie on-line

Uczniowie powoli wracają do szkół, jednak może minąć trochę czasu, zanim wrócą na zajęcia odbywające się poza szkolną klasą. GTS zaprasza więc szkoły wszystkich szczebli do uczestnictwa w Lekcjach szekspirowskich on-line. Szczegółowa oferta zajęć dostępna jest na stronie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego .