Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/05/129068044_10157413069855876_1220873264468469867_n.jpg Zwiedzanie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Fot. źródło: Facebook/Gdański Teatr Szekspirowski

Zwiedzanie GTS z przewodnikiem i w reżimie sanitarnym. Spacery po polsku i angielsku

Zwiedzanie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Fot. źródło: Facebook/Gdański Teatr Szekspirowski
20.05.2021
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
20.05.2021

Gdański Teatr Szekspirowski od 21 do 31 maja zaprasza wszystkich chętnych do osobistego odwiedzenia budynku, którego wnętrze przenosi widzów do czasów Szekspira. Teatr zaprasza też szkoły do udziału w lekcjach szekspirowskich on-line.

Zwiedzanie odbywa się w języku polskim, a po wcześniejszej rezerwacji także w języku angielskim.

Zwiedzanie teatru

Z przewodnikiem oglądać można wnętrza jedynego na świecie teatru z otwieranym dachem, który wystawia spektakle na scenie elżbietańskiej. Na jego widowni może być nawet tysiąc gości, w zależności od ustawienia sali i rodzaju wydarzenia

Zwiedzanie odbywa się według harmonogramu:

  • 21-31 maja 2021 (z wyłączeniem 29 maja), o godz. 15.00
  • czas trwania spaceru: 60 minut

Trochę historii

GTS powstał w miejscu, gdzie od początku XVII w. znajdował się budynek Szkoły Fechtunku, czyli pierwszy publiczny teatr ówczesnej Rzeczypospolitej. Obecnie jest tu jeden z najbardziej niezwykłych teatrów świata, inspirowany dawnym teatrem elżbietańskim. To tutaj, jeszcze za życia Williama Szekspira, wystawiane były m.in. jego sztuki. Aktualnie dostępny dla widzów budynek, uznawany za jedno z największych dzieł architektury ostatnich lat, pokryty jest 1,2 mln antracytowych cegieł i ceglanej kostki brukowej, a jego drewniane wnętrze przenosi widzów do czasów Szekspira. GTS ma scenę elżbietańską, wysuniętą w głąb wewnętrznego dziedzińca i otoczoną drewnianymi galeriami, na której – dzięki ogromnemu otwieranemu dachowi – można zagrać pod gołym niebem, w świetle dziennym.

Reżim sanitarny

Ze względów bezpieczeństwa obowiązuje limit uczestników zwiedzania – do 15 osób. Uczestnicy mają obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką przez cały czas trwania spaceru, dezynfekcji dłoni przed wejściem do teatru oraz wypełnienia pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia i akceptacji „Regulaminu uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych GTS w związku z pandemią COVID-19”.

PROCEDURA SPECJALNA – Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych GTS w związku z pandemią COVID 19

Zakup biletów

GTS rekomenduje wcześniejszy zakup biletów – on-line na stronie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego lub w kasie teatru. Istnieje też możliwość rezerwacji biletów telefonicznie pod nr tel.: 58 351 01 01 lub e-mailowo pod adresem: bow@teatrszekspirowski.pl. Bilety należy odebrać najpóźniej godzinę przed zwiedzaniem.
Grupy zorganizowane powyżej 10 osób proszone są o kontakt telefoniczny +48 58 351 01 01
(w godzinach otwarcia kasy) lub na bow@teatrszekspirowski.pl. Rezerwacje przyjmowane są minimum 4 dni przed planowanym terminem zwiedzania.
Trasa wycieczki prowadzi przez przestrzenie dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami. W razie potrzeby zapewniamy asystę pracownika BOW w trakcie wycieczki. Organizatorzy proszą o wcześniejsze (minimum 2 dni przed planowanym terminem zwiedzania) zgłoszenie ewentualnych szczególnych potrzeb przez uczestnika zwiedzania teatru telefonicznie: +48 58 351 01 01 (w godzinach otwarcia kasy) lub e-mailowo na adres: bow@teatrszekspirowski.pl. W zwiedzaniu można również wziąć udział ze swoim psem przewodnikiem lub psem asystującym. Należy pamiętać o zabraniu jego dokumentów.

Informacja o biletach:

  • bilety normalny – 18 zł,
  • bilety ulgowe – 10 zł,
  • wstęp wolny – dzieci do lat 4.

Z biletów ulgowych mogą skorzystać: uczniowie, studenci, emeryci, renciści, nauczyciele, osoby z niepełnosprawnościami, posiadacze Karty do Kultury oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny.
Bilety dostępne są w kasach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (ul. W. Bogusławskiego 1) w godz. 14.00-19.00 oraz on-line na stronie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Kontakt z kasą Teatru:

  • w dniach 20-21 maja w godz. 10.00-16.00 pod nr tel.: 535 111 804
  • od 21 maja w godz. 14.00-19.00 pod nr tel.: 58 351 01 01

Lekcje szekspirowskie on-line

Uczniowie powoli wracają do szkół, jednak może minąć trochę czasu, zanim wrócą na zajęcia odbywające się poza szkolną klasą. GTS zaprasza więc szkoły wszystkich szczebli do uczestnictwa w Lekcjach szekspirowskich on-line. Szczegółowa oferta zajęć dostępna jest na stronie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego .

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.