Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Znasz język kaszubski? Lubisz pisać? Weź udział w konkursie na tekst piosenki dla dzieci

Znasz język kaszubski? Lubisz pisać? Weź udział w konkursie na tekst piosenki dla dzieci

Mikrofon

Chciałbyś spróbować swoich sił jako tekściarz? Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza osoby dorosłe tworzące w języku kaszubskim do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Jana Trepczyka.

 

Biorącym udział w konkursowych zmaganiach nie zabraknie inspiracji i zapału twórczego, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe i publikacja w specjalnie wydanym śpiewniku.

 

Rôczimë do pisaniô – dzôtczi na to żdają!

Poprzez muzykę i śpiew kultura kaszubska staje się coraz bardziej popularna. Konkurs przybliża język kaszubski szerszemu gronu odbiorców, zachęca do działania osoby posługujące się tym językiem, a także pozwala dostrzec i wyróżnić utalentowanych autorów tekstów piosenek.

 

Do kiedy można zgłaszać prace?

Owoce zapału twórczego należy zgłaszać do 20 sierpnia 2018 r., a rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi we wrześniu 2018 r. Nadesłane teksty zostaną wykorzystane przez kompozytorów w roku przyszłym w Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. Renaty Gleinert na piosenkę w języku kaszubskim. Planowane jest też wydanie śpiewnika, a na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody finansowe. 

Do pobrania:

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

 

Jan Trepczyk (ur. 22 października 1907 r. w Stryszej Budzie k. Mirachowa, zm. 3 września 1989 r. w Wejherowie) – jeden z najwybitniejszych poetów kaszubskich, pisarz, publicysta, kompozytor, chórmistrz i działacz kaszubski, z zawodu nauczyciel. Członek Zrzeszenia Regionalnego Kaszubów w Kartuzach i kręgu Zrzeszeńców oraz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, ideolog kaszubski, leksykograf – autor słownika polsko-kaszubskiego, pedagog, współzałożyciel Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

źródło: Wikipedia

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.