Samorząd
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/11/IMG_8398-2018-scaled.jpg Zmarła Anna Gwiazda. Artystka i radna województwa pomorskiego

Zmarła Anna Gwiazda. Artystka i radna województwa pomorskiego

Anna Gwiazda podczas sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego. Fot. archiwum UMWP
16.11.2023
Redakcja

Redakcja
AUTOR
Redakcja

Redakcja
16.11.2023

Nie żyje Anna Gwiazda. Odeszła w wieku 74 lat. Anna Gwiazda była artystką i architekt. Zajmowała się malarstwem i grafiką. Była radną województwa pomorskiego.

W Sejmiku Województwa Pomorskiego zasiadała od 2006 r.

Artystka i radna

Anna Gwiazda urodziła się 3 listopada 1949 r. Była absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej (1973 r.) i Wydziału Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (ASP) w Gdańsku (1978 r.). Zajmowała się rysunkiem, akwafortą i malarstwem (olej, pastela, akwarela, gwasz). W dorobku miała kilkanaście wystaw indywidualnych i udział w krajowych i zagranicznych wystawach i konkursach zbiorowych. Jej prace były prezentowane m.in. w :Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemczech i Francji. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień za grafikę i rysunek. Jej prace znajdują się w zbiorach kilku muzeów i Biblioteki Narodowej w Warszawie oraz w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.
Zasiadała w sejmiku województwa pomorskiego. W VI kadencji sejmiku była członkinią Komisji Nauki, Edukacji Kultury i Sportu oraz przewodniczącą Komisji Strategii Rozwoju i Polityki Przestrzennej Sejmiku Województwa Pomorskiego. Mandat radnej województwa uzyskała z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.