Kultura
Złota Kampania ze srebrną nagrodą w Turcji

Złota Kampania ze srebrną nagrodą w Turcji

Fot. mat. MNG
14.10.2020
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
14.10.2020

Choć od premiery spotu Złotej Kampanii minęły już prawie 3 lata, spot promujący Sąd Ostateczny Hansa Memlinga, jest nadal nagradzany na międzynarodowych festiwalach. Kolejna nagroda została przyznana w Turcji.

 

Łącznie działania wchodzące w skład tzw. Złotej Kampanii od 2017 r. otrzymały już ponad 40 nagród w kraju i za granicą.

 

Srebrna nagroda

Kolejną nagrodą, jaką otrzymał spot ze Złotej Kampanii jest srebrne wyróżnienie przyznane na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Turystycznych (Uluslararasi Turizm Filmleri Festivali), który został zorganizowany w tureckiej Kapadocji. – Bardzo cieszymy się z tej nagrody. Kolejne wyróżnienie tylko potwierdza nasze założenie, że komunikacja poświęcona Sądowi Ostatecznemu Hansa Memlinga służy promocji nie tylko naszego muzeum, ale także miasta i całego regionu – mówi Daniel Naborowski, współwłaściciel studia TOFU, które przygotowało kampanię. W konkursie zgłoszonych było 350 prac z całego świata.

 

Mamy światu co pokazać

Namalowany przez Hansa Memlinga tryptyk „Sąd Ostateczny” znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku. Obraz jest uważany za jedno z dwóch najcenniejszych dzieł sztuki w Polsce, obok „Damy z gronostajem” Leonarda da Vinci z Muzeum Narodowego w Krakowie. – Skoro w krajach Europy Zachodniej jest bardzo popularna tzw. turystyka kultury wysokiej, to, dlaczego z tego nie skorzystać?  – dodaje Naborowski. Twórcy kampanii do budowy wizualnego przekazu wykorzystali usytuowaną w centralnej części obrazu złotą kulę, na której spoczywają stopy Jezusa Chrystusa. Na tym elemencie ikonograficznym, który symbolizuje doskonałość i nieskończoność, został oparty wielowymiarowy przekaz kampanii.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.